Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudom, hogy egyénfüggő, de...

Tudom, hogy egyénfüggő, de szerintetek mennyi pénzt érdemes félretenni?

Figyelt kérdés
Valójában az érdekelne, hogy Ti mennyi penzt szeretnétek félretenni? Kocsi, lakás, stb-től függetlenül. Mennyivel lennétek elégedettek, ha a bankban lenne? Reális és normális válaszokat várok. Köszönöm. 21/L

2014. aug. 5. 22:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
93%

Ha még nincsen semmiféle megtakarításod, érdemes lenne előbb a fizetésed 5%-át (vagy az elején talán többet) lekötni egy bankszámlát. Emellett érdemes annyi pénzt tartani, hogy ha mondjuk a családodban hirtelen mindenki elveszítené a munkáját, pár hónapig ne legyen probléma. Ez félmilliónál kezdődik.


Sok szerencsét :) Jó látni gondolkodó fiatalokat.

2014. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Minimum Havi 5-15 000 Ft-ot érdemes lenne félrerakni, úgy ha valami baj lesz ( ne legyen ), pl.: elveszted az állásod, lesz annyi pénzed, amiből egy pár hónapig kihúzod.

Én mennyivel elégednék meg? Elégedett vagyok, akár havi 40-50 ezer Ft-ot is félre tudnék rakni, ha nem lenne plusz kiadás ( szülőkhöz utazás, egyesületi bérletek, stb. ), a kiadásokkal együtt is 20-30 ezer Ft-ot rakok félre. Ez annyit tesz, hogy van félrerakott pénzem + eltudok menni nyaralni ( persze nem 5*-os luxus szállodába, hanem apartmanba, panzióba, kempingbe ).

A legjobb mégis az lenne, ha nem a bankban kéne tárolnom a pénzem, hanem vehetnék egy lakást, amit kiadok albérletnek, ill. ékszerekben, aranyban lenne a plusz-om ( de azért ennyi pénzem nincs ).

2014. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyit érdemes félre tenni amennyit csak tudsz, ha van pénzed az nem azt jelenti, hogy el is kell költeni. Sok ismerősöm és munkatársam furcsán néznek rám, mert szerintük a keresetemhez képest nem élek elég nagy lábon, nem hordok elég márkás ruhákat és nem veszek elég gyakran elektronikai eszközöket.


Magamnak meghatároztam egy tartalékösszeget és amikor ez alá csökken a megtakarításom, csak a létszükségletű dolgokra költök. Ez az összeg elég arra, hogy munka nélkül egy évig tudjam fizetni az albérletet, rezsit, kaját és ha egyszerre elromlik mosógép/hűtő/csőtörés lesz akkor tudjam fedezni.

Ez a végösszeg nálam 1 millió forint, amit először 2 évig tartott összegyűjtenem. Nincs se kutyám, se kocsim, se közeli rokonaim.


Amennyiben lakásvásárlásra szánnám magam, ahhoz kéne legalább 5millió kezdőtőke, amit jelenlegi fizetésemből 7-8 év összegyűjteni, utána meg még 20 évig törleszthetném. Nem túl biztató kilátások, úgyhogy a tartalékmillió feletti összeget nyelvtanulásra és szakmai továbbképzésre költöm hátha így jobban fizető pozícióhoz juthatok.

2014. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha havi 200-zal több marad meg, akkor érzem kb hogy félretettem. A bankban kb 10M+ -nál érezném magam biztonságban. A munkától való függőségem megszüntetéséhez pedig 50M+.
2014. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
#4 Igazad van, de ezzel itt nem segítesz. :)
2014. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Azt hittem segítség ha széles spektrumból jönnek a válaszok. Megjátszhatnám hogy semmim sincs és baromi rosszul keresek és örvendezek ha 10e Ft-ot félre tudok tenni havonta. Biztos keltenék némi empátiát, és felpontoznának szánalomból, de nem ez van. Jól keresek, jól élek. Ettől függetlenül dolgozom kell, és félretenni is szoktam. Ezek a számok nálam.
2014. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Például leírhatnád hogy hogy jutottál el arra a szintre amin most vagy. Na az már segítség. :)
2014. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
szard le hogy fel vagy lepontoznak, szerintem jó, hogy különböző szempontok szerinti válaszok érkeznek
2014. aug. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Ez a fel-lepontozás most hogy jött ide?
2014. aug. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Amennyit tudsz.Nekem pl fontos hogy ne legyen csupasz a seggem hó végére így mindig a havi jövedelmemből élek, sose a pénzemből. Nem kuporgatok minden áron, de megfontoltan vásárolok és egyáltalán nem vásárolok felesleges szarságokat.
2014. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!