Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkavégzéshez...

Külföldi munkavégzéshez mennyi kezdő tőke kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban olyanoktól szeretnék választ, akik már dolgoztak külföldön. :)

Mennyi kezdőtőkével érdemes kimenni külföldre munkát vállalni? (pl. Anglia) Egyetemre járok, de nem vagyok benne biztos, hogy a nekem való dologba fogtam, úgyhogy passzivizálnám magam egy félévre/ évre. Ha kimennék, egy érettségivel és biztos nyelvtudással milyen esélyeim lennének? Mennyit lehet megkeresni pl. takarítással egy félév/ év alatt, ha a lakhatást, étkezést és miegyebet is fizetni kell? Lehet így félretenni valamit?



2014. aug. 7. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
2000 font vagy 2000 € alatt felelőtlenség kijönni. Szaktudás nélkül minimálbért kereshetsz, amiből megélni meglehet, de félretenni csak nagy lemondások árán lehet belőle. Kérdés hogy ez neked megéri-e így. A magam részéről, ha csak minimálbéres munkáig vittem volna, hazamentem volna. Külföldre a jobb életszínvonalért, életminőségért megy, és nem azért hogy a minimálbérből 4-6 emberrel egy fedél alatt lakjon.
2014. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pár hét alatt lehet találni munkát, de akkor kelleni fog minimum egy 2500-3000 fontos kezdőtőke mert lakást kell bérelni kajálni kell valamiből stb. Aztán ha van munka természetesen valamit akkor is enned kell, meg fizetni a lakbért rezsit stb. Mosogatós melóból jó ha pár száz fontot félre tudsz tenni havonta de azt is inkább később, az első pár hónap húzós. Összességében fél évre nem mennék ki vagyis nem Angliába.
2014. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én lepapírozott mérnöki állással mentem ki Németországba, de de így is 1000 € indulópénz kellett, hogy meglegyek az első fizetésig.
2014. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!