Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy is van a rendkívüli...

Hogy is van a rendkívüli szabadság?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy milyen esetben igényelhető, de van pár megválaszolatlan kérdésem.

A munkáltató köteles nekem ezt megadni?

Fizetett szabadságnak számít?

Ha nem veszem ki, ezt is ugyan úgy elszámolja a munkáltató fizetéskor?


Előre is köszi.



2014. aug. 9. 05:07
 1/1 anonim ***** válasza:

"A munkáltató köteles nekem ezt megadni?"


Akkor igen, ha az indok szerepel a MT-ben szereplő "Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól" részben.


"Fizetett szabadságnak számít?"

Nem. A fentiek között van olyan indok, amire köteles távolléti díjat fizetni, van olyan, amelyikre nem, de az éves fizetett szabadsághoz egyiknek sincs semmi köze, azt nem befolyásolja.


"Ha nem veszem ki, ezt is ugyan úgy elszámolja a munkáltató fizetéskor?"


A fentiekből következik, hogy ez nem "jár", hanem jogos indok esetén nem kell abban az időszakban munkát végezned.


Pld.

Köteles elengedni a szoptató édesanyát a nap bizonyos részében, hogy megetesse gyermekét. Ezt az időszakot fizetni köteles.

Köteles elengedni, ha bírósági végzéssel beidéztek tárgyalásra. Ha felperes, vagy alperes vagy, akkor nem fizet rá semmit, ha tanúként idéztek be, akkor fizetni köteles a munkával nem töltött idődet.

Ha általános iskolába jársz, köteles elengedni az órákra, és fizetnie is kell arra az időre távolléti díjat Neked.


Ha önkéntes tűzoltó vagy, akkor köteles elengedni berendelés esetére, de nem kell rá fizetnie semmit.


Hozzátartozód halála esetén köteles 2 munkanapra elengedni, és távolléti díjat kell rá fizetnie.


Személyi, vagy családi ok miatt köteles elengedni, de nem köteles fizetni rá semmit.


Stb.

2014. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!