Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Angliában dolgozik valaki...

Ha Angliában dolgozik valaki és ott van bejelentve, itt fizetni kell továbbra a tb-t?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 18:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy és van időd, akkor menj be a NAV-hoz és az OEPhez, nekem kiutazás előtt készségesen segítettek (és szépen elmagyarázták, hogy nem úgy megy, hogy bejelentem hogy külföldre megyek, nem fizetek tovább otthon és csá').


Két helyre nem is szabad fizetni.

2014. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nem
2014. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
csak hallottam rádióriportban
2014. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13: És a NAV vagy az OEP alkalmazásában álló hivatalos személy nyilatkozott??


Én nem tudom ki és mit mondott, de tőlem nem volt elég annyi, hogy máshol fizetek és kész. Sőt nekem még egyszer vissza is dobták, de az hosszú történet. Tavaly év végén lett először beadva a papír, most jött meg pár hete a határozat, hogy ja, mégsem kell otthon fizetned.


Tavaly amikor eltörölték az ideiglenes külföldi tartózkodás bejelentését akkor pont egy külföldi magyar nagykövetség honlapján jelent meg hülyeség, amit átvettek sokan (pl egy újságcikk) és hetekig anyáztak a külföldi magyarok különböző facebookos csoportokban, holott csak egy könnyítés történt. Úgyhogy ezt a valaki nyilatkozott valamit dolgot se lehet készpénznek venni.

2014. aug. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Angliában nem adnak igazolást senkinek, de pl. Svájcban igen és máshol is. Ezért kell mondani Angliát. Nem szeretik, ha kijelented magad, mert akkor nem fizetsz. Miből áll ezeknek elhajtani, aki ilyet akar és sietnie kell vissza külföldre. Panaszt tesz? Ügyvédet fogad? Dehogy. dehogy.
2014. aug. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudjátok esetleg, hogy amennyiben itthon nem jelentkeztem ki, egyszerűen csak nem fizettem a TB-t, viszont külfödön (Svájcban) dolgoztam, utólagosan elfogadják-e ennek a bejelentését és vajon mentesülök-e a hátralék megfizetése alól? Rendelkeztem eü biztosítással, amit igazolni is tudok. Három éves történet, még nem követelnek rajtam semmit, de ami késik, az ugye nem múlik.
2014. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

akkor ne aggódj, mert az esedékesség utáni évtől, azt is beleértve 5 év múlva elévül, a kamataival együtt


különben is nagyon alacsony most a kamat rá, mert az alapkamatból számolják


ja és egy okkal több, hogy ne gyere haza, ez is motivál a maradásra

2014. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ha el is fogadják, akkor is büntetést kapsz


szóval 400 ezer fölé nem mehet ez a tartozás, mert 5 évente elévül. feltéve, ha nem tudják ráterhelni valamire

2014. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!