Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtehetik? Kirúghatnal vkit...

Megtehetik? Kirúghatnal vkit az állásából azért, mert nem szimpatikus az illető, és megpróbálnak belekötni ahol csak lehet?

Figyelt kérdés

Velem most ez a helyzet. Tegnap inzultáltak a munkahelyemen ,azért mert nem voltam hajlandó engedelmeski egy ugyan olyan beosztottnak mint én vagyok. Ha dolgozok azt meg se látják,olyan mintha nem csinálnék semmit,de ha vmit nem csinálok azt egyből észre veszik, és mennek panaszkodni a főnöknek. De ők egész évben semmit nem csinálnak .

Most kényszer szabadságra küldtek ,a tegnapi napomra is szabadság lett írva,Mind ezt azért,mert megmertem mondani a véleményem ,és nem vagyok talpnyaló.



2014. aug. 12. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen munka?

Sajnos megtehetik

2014. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Egész évben semmit nem csinálnak?


Feltételezem nőnemű vagy, nálunk azok szokták ezt a hisztit kicsapni. Amúgy ne aggódj, attól mert a munkatársad ugat, a főnök nem fog csak úgy kitenni. Legalább nálunk is volt ilyen példa (nők között), de az az alany aki az egész galibát okozta át lett téve másik részlegre.

2014. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tesznek ki csak úgy

Azért a "kényzserszabadság" az jó, bár ha egy nap csak, akkor nem lesz nagyobb jelentősége

2014. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Próbaidő alatt indoklás nélkül bármikor elbocsájthatnak.

Ha szerződésed van akkor abba le vannak fektetve a felmondás feltételei.

Általánosságban azért mert nem vagy szimpatikus nem rúghatnak ki. Azonban teremthetnek olyan légkört, élethelyzetet ami generálhat okot a kirúgásra (pl el nem végzett munka, mulasztás, hiba, neadj Isten tettlegesség).

2014. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt akarják belőlem kiváltani,hogy vmi ilyesmit tegyek amit az utolsó válaszoló példának írt. De hagyni nem fogom hogy néhány személy ezt elérje.

Nem mondták,hogy holnap nem kell menni csak annyit,hogy a mai ill.a tegnapi nap szabadságnak van írva. De itt amúgy is olyanok ,hogy az utolsó utáni percben szólnak ha vmi van.

2014. aug. 12. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért ne dőlj hátra a "nem lehetettel"; mert lehet! Egy "rezsimváltáskor" az új seprű lazán kiteszi a néhai slepp felét; aki nem írja alá a közös megegyezést, azt fegyelmivel (másnapra alápapírozva, 10 tanúvallomással) kérik meg az azonnali távozásra. Onnantól meg mehet az ember pereskedni a multival, ha győzi pénzzel és kapcsolatokkal (mert odaát csak egy telefon a sztárügyvéd, főleg akkor, ha presztizsügyként kezelik - a ktg. a cégé).

De kérdezz meg egy munkaügyi jogászt; Ő többet tud mesélni.

2014. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Próbaidő alatt bármikor, indoklás nélkül megszüntethetik a munkaviszonyodat.


Próbaidőn túl szintén, de meg kell, hogy indokolják. Indok csak olyasmi lehet, amely a képességeiddel, munkavégzéseddel, vagy a cég gazdálkodásával összefügg. Pld. leépítések. A felmondás indokának valósnak kell lennie, vita esetén a munkáltató köteles bizonyítani azt.


Ha már ilyen előfordul egy munkahelyen, akkor ott nem jó. Ha nem jó, akkor az továbbgörget bizonyos dolgokat, aminek általában nem szokott jó vége lenni. Ha úgy látod, hogy nem megoldható a helyzet, akkor inkább menj tovább onnan, ha van rá lehetőséged, mert ha ki akarnak csinálni, akkor fognak találni rá módot.


Egyébként csak azért, mert nem vagy szimpatikus nem bocsáthatnak el. Ennek kiküszöbölésére való a próbaidő.

2014. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem próbaidőn vagyok hanem rendes állásban már lassan 2 éve. Nem multicég csak egy egyszerű önkormányzat még csak nem is vmi nagy városban. De emellett képzésben is részt veszek ,mert csak így lett meghosszabbítva a munka. A vizsga október - noverben körül lenne.
2014. aug. 12. 19:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát dolgozni kellett volna, de te megtagadtad és inkább elszitál egy cigit és rejtvényt fejtettél???


Az inzultálás alatt mit értesz?

2014. aug. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!