Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt bejelenth...

Nenoka kérdése:

Felmondási idő alatt bejelenthetnek már a másik munkahelyemre?

Figyelt kérdés
Ha felmondási időm 30 nap, és én 12 nap alatt ledolgozom a havi munkaidő keretemet/túlóra csúsztatással/, akkor elvileg a maradék napon és szabadnapon lennék, hogy ne legyen több túlórám. Ez alatt az idő alatt mivel pihenőnapon vagyok 18 napon át, bejelenthetnek az új munkahelyemre? Lehet 18 napra 2 munkahelyem? Tiltja ezt bármi?

2014. aug. 20. 06:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmi nem tiltja.


Nem csak felmondási időd alatt lehet több jogviszonyod, hanem bármikor, ha el tudod mindegyik helyen látni a munkád, egyik nem zavar be a másiknak.


Ezt hívják többes jogviszonynak.


Viszont van egy olyan kitétel a Munka Törvénykönyvében, hogy a munkavállaló köteles a munkáltató tudomására hozni, ha további jogviszonyokkal rendelkezik. Nem tartozik rá semmi más ebből, csak, hogy további jogviszonyaid is vannak. Hogy hol, mikor, mennyiért, és mit csinálsz ott, ahhoz semmi köze. Csak és kizárólag akkor van köze hozzá, ha a konkurens cégnél helyezkedsz el egyszerre.


Felmondási idő alatt viszont ez nem oszt, nem szoroz, én ilyenkor már nem is közölném, egyéb esetben igen.

2014. aug. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!