Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki milyen külföldi nyelvtanulá...

Ki milyen külföldi nyelvtanulást és/vagy munkát tudna javasolni, vagy mik a tapasztalatok? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Felvettek egy egyetemre, ahova nem szeretnék beiratkozni, mert nem oda szerettem volna menni (mindegy, a részletekbe most nem akarok belemenni), helyette egy vagy fél évet vagy pár hónapot szeretnék külföldre menni valahova. Középfokú angol és német nyelvvizsgám van, és gimnáziumi érettségim, de szakmám sajnos nincsen. Ki mit tudna javasolni, vagy mit hallott vagy mit tapasztalt, melyik országba, milyen munkát vagy nyelvtanulást lehetne elvállalni és hol lehetne közben lakni, stb... Nekem akármilyen munka megfelelne, meg lévén, hogy nincs végzettségem, persze nem is válogathatok... Mi a véleményetek, tapasztalatotok pl. Nagy-Britanniáról, USA-ról, Kanadáról, Ausztráliáról, Németországról, Hollandiáról, a Skandináv-országokról, stb.., milyen munkavállalási szabályok, előírások lehetnek, mik az eshetőségek, ilyenekre kíváncsi lennék. Minden segítséget előre is köszönök.

(Nem tudom, nem biztos, hogy a legjobb kategóriába tettem a kérdésem)



2014. aug. 20. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

USA, Kanada, Ausztrália specifikus nyelvvizsgákat kérnek és van még egy tucat feltétel munkavállaláshoz.

Leginkább Anglia, Németország, Ausztria téren kéne gondolkodnod nyelvtudás és uniós tagság szempontjából.


Nyelvtanulásra budapesti SSC -s munka is bőven megteszi, de legalább egy idegen nyelvet jól kell tudni. Egy ottani kezdőfizetésből bőven telik magántanárra, néha céges tanfolyamok is vannak, de cafeteria egy részét is el lehet ilyenre költeni.


Tanulásra inkább magántanárt javaslok, mint nyelvtanfolyamot.

2014. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. aug. 24. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!