Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normálisak, hogy már egy...

Normálisak, hogy már egy diákmunkához is szakmai tapasztalatot kérnek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
attól függ milyen a meló
2014. aug. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, azzal még nincs is gond, de amikor meg rendes fizetést sem hajlandóak adni...

Mert szakmai oldalról felelj meg mindennek, de ha fizetésről van szó, akkor minimálbér, mert hát mégis csak egy diákmunka.

Múltkor is olvasom, hogy legyél beszélj angolul, legyen 2 éves B-s jogsid, stb., autókat fogsz mozgatni, ami azért felelősség is, fizetés: 584 Forint / óra. Nevetséges.

2014. aug. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
attól függ milyen munkakör. nyilván a mekibe nem fognak szakmai tapasztalatot kérni, de mondjuk egy pénzügyes gyakolnoki állásra már eléggé elvárt. a normális helyekre, ahol megbecsülnek,tapasztalatot adnak, oda bizony telesíteni is kell. én annak ideéna a gyakornoki programra már 7 lépcsős interjúkra jártam 20 éves fejjel
2014. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem az a baj,hogy van elvárás,de szakamai tapasztalatom honnan legyen?Az oviból?Nem azért kezdene az ember egyetem mellett dolgozni,hogy meglegyen a tapasztalata?

Ja és csak az aktív nappalis jogviszony jó, heti 30 órát kell dogozni,de persze délelőtt.És akkor mikor járok be a kötelező egyetemi laborokra???

Gyógyszergyárról van szó amúgy,de "csak" dokumentációs munkakörről.

2014. aug. 24. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
magyarország 2014
2014. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a munkát én is ismerem (legalábbis a hirdetést láttam) :)

Nekem is furcsa volt a sok elvárás. Főleg erre még a 700 forintos órabér, ami szerintem nevetséges. Tescoban vevőszolgálati csoportvezetőként (ehhez általános iskolai végzettség kell) 881 forint volt a bruttó órabérem. Ilyen feltételekkel gyógyszergyárban, felelős munkáért még diákként is 1000 forintot minimum elvárnék.

2014. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
akkor még csak igazán azon fogtok meglepődni mikor meglátjátok a gyógyszerész-laboros állást amit napi 12 órában kell végezni, feltételezem hasonló szintű fizetés lehet.
2014. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A diákmunkák 90%-a rablás. El kell tartani a diákmunka közvetítő céget, és kizárólag azt a fizetést fogja neked a diákmunkás cég adni, amit a piac minimálisan megkövetel.


Pl.: Hiába vagy jó hostess, árufeltöltő, anyagmozgató, marketing gyakornok, stb. Ha a piacról 2 másodperc alatt pótolható vagy, és Br. 550-ért elvállalja helyetted más, akkor hülye lenne a saját profitját csökkenteni a cég.


Más oldalról viszont te nem leszel annyira motivált, mintha 1000 Ft-ot kapnál, amit általában ki is fizet utánad a diákmunka igénybe vevője.


Anno, régen, amikor 300 körüli bruttó volt a diákmunkás bér, dolgoztam raktárban diákként 500-as órabérrel, amit úgy értek el, hogy nem a diákmunka cégnek fizették ki a pénzt, amit nekünk szántak, hanem közvetlenül adták oda. Mi motiváltabbak voltunk, jól dolgoztunk, alacsony volt a fluktuáció, a munkát felelősséggel végeztünk, mert egy ilyen helyet elveszíteni rossz lett volna.

2014. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!