Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt táppénz,...

Felmondási idő alatt táppénz, beleszámít-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Beadtam a felmondásom egy cégnél 1év 2hó után, azt mondták ragaszkodnak a 30nap felmondási időhöz. Oké,azóta már majdnem le is telt a 30nap,dolgoztam is,meg táppénzen is voltam,viszont visszajöttem táppénzről ami valós ok miatt következett be és kórházba kellett járnom,és ugye még ezt a pár napot ami maradt,ledolgozom a cégnél,erre ezzel fogad a főnök: a táppénzed nem számít bele a 30nap felmondási időbe,lekell dolgoznom..

Elvileg én úgy tudom,hogy a 30nap felmondási idő alatt 15nappal a munkaadó rendelkezik, és 15nappal Te rendelkezel,szóval e 15nap alatt lehetsz táppénzen,nem fog hosszabbodni a felmondási időd,egy perccel sem! Oké ezt tudom. De nemtudom miért mondta ezt a főnök,nemhiszem hogy 15napnál tovább lettem volna táppénzen,hogy ledolgoztassa velem az ezen túlmenőt.. De tény hogy a cégnél alig maradtak,és lehet ezért vacakolnak velem,de most ez hogy van jogilag,ti mit tudtok? mit ajánlotok e helyzetben? Mi a teendő,és tényleg igaz amit mondtak nekem? Köszönöm a válaszokat!!



2014. aug. 26. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

A táppénz ideje is beleszámít a munkaviszony idejébe. Ha szabadságot veszel ki, az is. Amikor beadtad a felmondást, onnantól kezdve 30 napig vagy köteles munkavégzésre (egy meghatározott dátumig), ha közben valamilyen jogos okkal nem mész be, az ezen semmi nem változtat.


Nem tudom, ezt a 15 napot honnan vetted. Akár mind a 30 napra is elmehetsz táppénzre.

2014. aug. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felmondási idő elkezdődött, akkor azt semmi nem szakítja meg. Táppénz sem, szabadság sem. Tehát ezek az időszakok nem tolják ki a felmondási időt.


Ha Te mondasz fel, akkor a 30 nap felmondási idővel kizárólag a munkáltató "rendelkezik", mivel ez most őt védi.


Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondási idő Téged véd, és ennek jegyében a munkáltató a felmondási idő felére köteles a munkavégzés alól felmenteni Téged abban az időpontban, amikor Neked jó. Tehát nem kell dolgoznod, de díjazást kapsz rá.

2014. aug. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
... vagyis a táppénz is beleszámít a felmondási időbe, a főnököd rosszul tudja, vagy csak hülyének akar nézni...
2014. aug. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
"Ha Te mondasz fel, akkor a 30 nap felmondási idővel kizárólag a munkáltató "rendelkezik", mivel ez most őt védi. " <- Én adtam be a felmondásom való igaz,de most akkor mind a 30napot kötelező munkában tölteni? Ha most ebben van mondjuk 10-13nap táppénzem,akkor annyival többet kell dolgoznom????
2014. aug. 26. 07:57
 5/10 A kérdező kommentje:
A munkavállalói felmondás esetén a felmondási időre az Mth. 69.§. (1) szabályait kell alkalmazni, azaz a nyilatkozat közlését követően kezdődik a felmondási idő, melyet végig munkában kell töltenie - eltérő megállapodás hiányában - ezen idő utolsó napján szűnik meg a munkaviszony.
2014. aug. 26. 08:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Értelmezd már a leírtakat, légy szíves. Nem csoda, hogy a főnököd hülyének néz.
2014. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Munkaban toltotted volna, ha nem lettel volna beteg. De beteg lettel, tappenzen voltal, eltelt a 30 nap, ami meg maradt a munkaviszonyodbol, szabad vagy. Roviden. De HR-es nincs a cegnel, akivel tudnal beszelni a fonokod helyett?
2014. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De,van,és ma kérdeztem,azt mondta egyből: "ki az aki ezt mondta neked?!?" és erre rávágtam ki volt,és mondta hogy nem kell foglalkozzak vele,mert beleszámít a 30napba ha szabadságon/ táppénzen vagyok akkoris. És igy mostmár sinen vagyok. Köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. aug. 26. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

"Ha Te mondasz fel, akkor a 30 nap felmondási idővel kizárólag a munkáltató "rendelkezik", mivel ez most őt védi."


Igen, ami annyit jelent, hogy vagy igényt tart rá, vagy eltekint tőle. Igényt tartott rá, tehát kénytelen vagy "letölteni". A "letöltés" nem feltétlenül munkát jelent, az lehet betegállomány, szabadság, fizetés nélküli szabadság, állásidő, stb. Az a lényeg, hogy TELJEN LE... és egyik verzió sem hosszabítja meg a felmondási idődet...

2014. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2014. aug. 27. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!