Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan alakul a fizetésem?...

Hogyan alakul a fizetésem? Mennyi szabadnap fog járni?

Figyelt kérdés
Óvodapedagógusként végeztem, mivel nincs meg a nyelvvizsgám, nem adták ki a diplomát. Itt ahol lakom, adódott egy lehetőség, hogy felvennènek a helyi oviba pedagógus asszisztensnek, minimàlbèrrel.Nos van 2 gyerkőcöm, a kicsi most megy bölcsibe, még nincs 2 éves, őrà mèg kapom a gyest. Ha most elkezdek dolgozni, akkor meg vonják a rà kapott pénzt? Sajnos ezekkel a jogszabályokkal (még) nem vagyok tisztàba, első munkahelyem lesz. A ped.aszisztenseket milyen szabadsàgolàsok illetnek meg? Nekem az oviban azt mondtàk, hogy 21 nap. De az egyik óvónő ismerősöm azt mondta, hogy megillet annyi szabadnap engem is mint őket. Köszönöm ha segìtetek.
2014. aug. 26. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A szabira van valamilyen táblázat.

Életkor után megy, nem tudom mennyi idős vagy

2014. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány órában dolgoznál?
2014. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, van 2 gyerekem is. 8 órában dolgoznèk.
2014. aug. 26. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A minimálbér 101 500 forint, ha teljes munkaidőben dolgozol, akkor ezt megkapod bruttóban. Ennek a nettója adó és járulékok levonása utána 66482 forint, ennyi kapsz kézhez.

Családi adókedvezmény is járhat neked, ha más a gyermekeid után nem veszi igénybe.


Az alapszabadság évi 20 nap, életkor alapján neked nem jár pótszabadság, de mivel van 2 16 évesnél fiatalabb gyermeked, jár ezért 4 nap. Ez összesen 24 nap/év, de mivel a munkaviszonyod később kezdődik, arányosan kell számolni. Szeptember 1. és december 31. között 122 nap van, tehát 24*122/365 = 8 (kerekítve) nap lesz a kivehető szabadságod.

2014. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, időarányosan van a szabadság -

Tehát ha nem teljes évet dolgozol, akkor nyilván nem kaphatod meg a teljes évre járó szabadságot

2014. aug. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!