Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó napot! Szegeden mennyire...

Jó napot! Szegeden mennyire nehéz munkát találni, elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy még a Vajdaságban élek, de szeretnék Magyarországra költözni...

S Szegeden gondolkodom...


2014. aug. 28. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ország déli részében szerintem Szegeden a lelgjobbak a lehetőségek, de azt figyelembe kell venni, hogy egyetemváros, rengeteg a diplomás, vagy hamarosan diplomás fiatal, akik közül a munkaadók bőséggel tudnak válogatni. Ráaásul erős az egyetem, nyilvánvaló, hogy bármi is legyen a megpályázott pozíció, előnyben részesítik a képzettebbeket, akikben több fantáziát látnak. Érdemes megpróbálni, de erről a környékről is inkább Pestre költöznek a fiatalok, akik otthon nem találják meg a számításukat.
2014. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is diplomás vagyok, igaz tanulmányaimat nem Magyarországon végeztem. Bölcsész vagyok (magyar nyelv és irodalom tanár), de nem csak a szakmámban vállalnék munkát.

2014. aug. 30. 11:58
 3/7 Polipeter ***** válasza:

Én Pesten élek.

Pont a héten beszélgettünk a munkahelyemen

Szegedről, ahol alacsonyabbak a fizetések mint Pesten, igaz Pesten drágább az élet, de több lehetőség van...

Miért pont Szegedre gondoltál?

Vannak ott ismerőseid?

2014. aug. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még ha diplomás is vagy, inkább Pesten keresgélnék. Szegeden ott van több száz bölcsész, akik ott végeztek, vannak kapcsolataik, hacsak nincs valami szuper tapasztalatod, egyforma, vagy még kevesebb eséllyel indulnál náluk. Szeged szép, élhető város, de én is inkább Pesten próbálkoznék. Több a lehetőség, nem egy viszonylag kicsi város fiatal diplomással telezsúfolva. Több az olyan nagyvállalat, multi, ahol bölcsészként tudnál érvényesülni, mint Szegeden.
2014. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos sehol sem ismerősöm, ezért is gondoltam Szegedre. Félő, hogy Pest egyedül túl nagy falat nekem. De attól is félek, hogy túl nagy falat nekem, elvesznék, drágább is, nekem meg nem sok kezdőtőkém van. Meg attol is tartok, hogy túl hátránnyal indulok. Újabb probléma, hogy nincs munkatapasztalatom.

Multikban bölcsészként milyen pozicióban tudnék dolgozni?

2014. szept. 1. 21:25
 6/7 A kérdező kommentje:
S Kecskeméten mi a helyzet e téren?
2014. szept. 1. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Kecskemétről nem tudok nyilatkozni. Pesttől nem kell félni, nagyobbak a távolságok, ennyi. Amikor én 20 évesen felköltöztem, mindig volt nálam egy térkép, így nem tudtam elveszni. :)

Az ügyfélszolgálat, adminisztráció, asszisztencia jó kezdőpozíciók.

2014. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!