Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » (Informatikai) üzleti szolgált...

(Informatikai) üzleti szolgáltató központban, SSC-ben dolgozók, jellemzően business analystok, sales analystok mennyit keresnek? Melyik cégnél, milyen dolgozni? Fizu (nettó/bruttó), juttatási csomagok milyenek? (. )

Figyelt kérdés
Pályakezdőknek érdemes ilyen helyen "elköteleződni"?(Előrelépés lehetősége adott? Motiválnak a fejlődésre? )Pályakezdőként szeretnék megcsípni egy viszonylag jól fizető állást, ahol nem használnak ki, és nem túlóráztatnak igazságtalanul. Megbecsülnek és továbbképeznek. (Ugye ez nem túl sok?)

2014. aug. 29. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most bruttó 350 000-et keresek, 5 éves tapasztalatom van. Volt túlórázós és nem túlórázós pozim is, a mostani nem az. Előrelépési lehetőség szerintem mindig van, (csak egyes áldozat-alkatú emberek szeretik hangoztatni, hgoy nincs). Sztem pályakezdőként az elején érdemesebb bevállalni a túlórázást, hogy később előléphess olyan poziba, ahol már kevesebbet kell. Ha nagy szerencséd van, megúszod túlóra nélkül is, és így is előléptetnek előbb utóbb, de ritkán láttam ilyet. Vagy választhatod azt is, hgoy sosem túlórázol, de akkor nem téged fognak előléptetni szerintem. Akkor menj ilyen helyre dolgozni, ha érdekel amúgy is a pénzügy/IT/stb. Legyen célod minél előbb, ahogy látod, hogy hogy megy ez, hogy konkrétan mit akarsz csinálni milyen csoportban, stb. Ha csak a pénzért csinálod, ki fogsz égni és depressziós leszel. Azt léptetik elő, aki szorgalmas, és kifogástalanul dolgozik, emelett jól haverkodik az emberekkel, jófej, jó vele együtt dolgozni, szeretik az emberek (ez kell ahhoz, hogy tudjon irányítani másokat a későbbiekben), emleett legyenek új ötletei, és csináljon egy picivel többet, mint az átlag. Sajnos tévhit, hogy a sokévnyi szorgos és áldozatos munka után előléptetnek, sajnos nem, az kevés, és az alap. Ha a nagyfőnökök nem kedvelnek, szintén bukó az előléptetés. Visszapofázós, hőbörgő, senkivel kijönni nem tudó, vagy túl visszahúzódó ember nem lesz vezető soha. Angol felső alap, még egy nyelvnek örülnek.
2014. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlóráról még annyit, hogy ha folyton lelépsz, amikor a többiek bent vannak, akkor utálni fognak, lustának tartanak. Ugyanakkor ha folyton bent vagy, amikor a többiek leléptek már, akkor meg balek vagy. A túl extra áldozatot is hülyeség bevállalni, mert nem ezen fog múlni semmi. Sztem meg lehet találni egy egészséges szintjét a túlórának, mártírkodni hülyeség, bár sokan csináljak:) ha napközben keveset netezel és koncentrálsz, időnként delegálsz feladatot másnak, mértékkel segítesz, nem hagyod hogy minden sz*rt rádsózzanak, de azért időnként készséges is vagy, te is kérsz segítséget nem csak adsz, ügyesen bánsz az időddel, mértékkel netezel, kávézol, cigizel és ebédelsz, akkor leggyakrabban elég nagy szabadságod van az időd beosztásában, csak sokan nem elég ügyesek ehhez. Olvass el egy time management könyvet, ne higgyj el senkinek semmit, légy mindenkivel kedves, de járd a saját utad, ha túl lassú vagy, nem leszel jó, de ha túl gyors és ügyes vagy, akkor meg túlterhelnek még több feladatot kapsz, és kihasználnak, és akkor megintcsak nem leszel jó. Csak ügyesen, hajrá:)
2014. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hajjajj. Köszönöm szépen! Akkor kezdőként (vagyis van már cirka 1 éves irodai jellegű tapasztalatom, de nem SSC-ben) szted mennyi bruttó pénzzel számolhatok?

(Lájkoltam a bejegyzéseidet - nagyon sokat segítettél már velük!) ;)

2014. aug. 29. 16:05
 4/7 anonim válasza:
84%
Szia! Nézd meg a [link] oldalon, milyen átlagkereset jellemző az adott pozíciókra a hazai ssc-kben, illetve nézz be a cégek profiljára is az oldalon, pont ezek az infók vannak összegyűjtve! Üdv, P.
2014. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4/Negyedik :)

KÖSZIII, szuper ez az oldal! HASZNOS-KATT repült ;)

2014. aug. 31. 02:21
 6/7 Mrohad válasza:
47%
Szánalmas SSC-k. Felesleges diplomával rendelkező idióták nyomják be egymás rokonait, állami támogatásért, állami milliárdokért, majd ahogy a partnerségi szerződés lejárt, utcára rakják egymást. Idióták fúrják egymást, 0 hozzáadott érték, inkompetencia lovagok, bukás lesz a sorsotok.
2014. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló és sajnos sokak hozzáállására jó példa, hogy "előrelépés" alatt csak "vezetésre" tud gondolni. Előrelépés az is, ha valamiben specializálódsz, a kezdeti darálás helyett komplexebb feladatot végzel. Ehhez aztán egyáltalán nem szükséges hogy másokkal hatékonyan jópofizz.

Túlóra? A tehetségtelenek hobbija, semmi szükség rá, nem fogsz érte többet keresni... (A "mértékkel ebédelésen" azért fogtam a fejemet... a Munka Törvénykönyvében pontosan rögzítve van az ebédidő, ahogy minden munkaszerződésben. Aki ettől önkéntesen eltér, pláne a CÉG javára, az nem normális.) ...és "előléptetni" is akkor fognak, ha megfelelsz a megadott feltételeknek, vagyis jelentkezel egy belső álláshirdetésre.

Egyébként elég korrekt munkahelyekről van szó, már csak méretükből fakadóan sem tehetik meg, hogy túl sok ponton megszegjék az előírásokat, a fizu meg annyi amennyi, sajnos még mindig ilyen helyeken lehet a legtöbbet keresni Magyarországon.

Hogy mennyire éri meg? Ha én előre, diplomázás táján pontosan tudom, hogy ilyen lehetőségek vannak, vagyis, ezek A Lehetőségek, mindent megteszek, hogy minél előbb bekerüljek, és pár évet le is húzzak valamelyiknél Túlóra, kiégés szóba sem jöhet, de nincs is rá szükség, ha elvégzed amit kell, pontosabban, napi 8 órában végzed, amit kell, esélyed sincs arra, hogy kirugjanak. Láttam, hogy a leghülyébbekkel is milyen nehezen teszik ezt meg. Néhány évre tökéletes, amíg az ember pénzt gyűjt és továbbképzi magát, befektet, stb. Totálisan mást gondolok erről, mint az első válaszadó, nem az ég ki, aki "csak a pénzért" csinálja, hanem az, akinek nincsenek egyéb tervei, projektjei amibe beleforgatná az itt megszerzett relatíve sok pénzt, kihasználná a relatíve könnyen kiépíthető kapcsolatrendszert stb. Szóval, végső soron, azok égnek ki, akik "nem csak a pénzért", hanem "csak a munkáért" ülnek a nyomorult, légkondis, forgószékes, üveg-beton kóterekben. Szorri de ez van.

2017. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!