Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 10-12 eurós órabérért...

Bruttó 10-12 eurós órabérért megéri kimenni Németországba?

Figyelt kérdés
autószerelő vagyok pár év tapasztalattal
2014. aug. 29. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

az hogy megéri-e vagy sem, azt neked kell tudnod. mindenkinek más az élethelyzete, lehetőségei, stb. Nekem, a jelenlegi helyzetemben nem érné meg ennyiért, még nettóban sem, de volt olyan időszakom, amikor még a 6 € nettónak is örültem. a fő kérdés, hogy milyen szállást tudsz találni és milyen áron. mert a legnagyobb költség a lakhatás, ha azt relatív jól kihozod, akkor onnan már nincs gond.


számoljunk csak:(feltételezve, hogy egyedülálló vagy)


napi 8 óra, heti 5 napban, 10 € bruttóval számolva:


1140,40 € a havi nettód!


napi 8 órával, heti 5 napban, 12 € bruttóval számolva:


1312,28 € a havi nettód!


Még kevés a tapasztalatod, ezért azt gondolom, hogy ugyan nem nagy összeg, amit keresel németországi viszonylatban, de későbbiekben, német tapasztalattal a hátad mögött már többet kereshetsz majd.

2014. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elozo valaszolo jol irja. En aprilis kozepe ota dolgozom kint, brutto 10 euro az oraberem, ami otthoni viszonylatban nagyon jo penz lenne, itt minimalbernek szamit. A lakhatas tenyleg draga, de ez attol is fugg hol berelsz lakast es mekkorat.
2014. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Polipeter ***** válasza:

egyetértek az előttem írókkal.

És ők még nem említették a szeretteidet, barátaidat, azokat a köröket, ahol megfordulsz (pl. sport, kikapcsolódás és egyebek miatt) akiket itt kell hagyni.

Nekem nem érné meg, és nem mennék, de mindenkinek más az élete...

2014. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!