Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmazott vagy elméleti...

Alkalmazott vagy elméleti matematikus? (Msc)

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok végezni Matek Bsc-n (elméletin), és erősen bizonytalan vagyok a továbbtanulásommal kapcsolatban.


Szívesen mennék elméleti matematikusnak, van 1-2 olyan terület, amiben egészen biztosan el tudnék mélyülni. Régóta foglalkoztatnak ezek, szívesen végeznék kutatómunkát is.


Ezzel szemben az alkalmazott rész is érdekel. Egy pici programozás, egy kis pénzügy, meg a többi. Valószínűségszámítás például annyira nem vonzz, fizika sem annyira. Viszont fényévekkel jobbakat hallani elhelyezkedés téren. (Itt említeném meg, angol területen tervezem a továbbtanulásomat, illetve a leendő elhelyezkedésemet is. Talán Angliában, talán máshol.) Esetleg azért van ez így, mert többen végeznek ott; de külföldi fórumokon látottak is aggasztanak, mert éppen elégszer olvastam olyat is, hogy valaki elvégezte az elméletit (pure mathematics néven emlegetik), aztán nem tudott sehol sem elhelyezkedni.


Gondolkoztam azon is, elvégzem az elméletit, utána nekiállok - mondjuk a programozásnak, vagy olyan programok elég jó szintű elsajátítására, melyeket egyes álláshirdetésekben olvasok kint. Matematikus diplomát szoktak úgy nagy általánosságban kérni, de nem tudom, mennyire előnyös, ha egy alkalmazott matematikust keresnek, noha az illetőnek nem olyan diplomája van (És Msc-n azért már vannak kisebb-nagyobb eltérések, tegyük hozzá.)


Ha valaki tudna esetleg tapasztalatot mondani, azt is szívesen fogadnám.


Előre is köszi.


Ui.: A dologhoz hozzátartozik, hogy egyes értesüléseim szerint sem itthon, sem odakint nem fizetik meg az elméleti matematikusokat, sőt, egyáltalán nem. Tudom, nem ez számít, de ez még jobban elbizonytalanít a döntéshozatalban.



2014. aug. 30. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem vagy biztos benne, hogy kutatóként szeretnél dolgozni, akkor inkább alkalmazott, több az elhelyezkedési lehetőség is és fizetés is.
2014. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!