Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő ilyen esetben?

Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok. Dolgozom egy cégnél 1 hete. 12 órás éjszakai műszakban vagyok már 6.-ik napja.

Holnap szeretnék felmondani mert szakmámban eltudok helyezkedni.

Viszont ugye 1hete dolgozom a cégénél de munkaszerződésem még nincs nem írtunk. Titkárnő azt mondta hogy ne aggódjak mert bevagyok jelentve, éjszakás műszakba nincsenek benn a főnökök azért nem írtunk még szerződést.

Mit tudok tenni ha bemegyek felmondani és azt mondják nem fizetik ki a 6napomat? Szerződésem nincs, és kitudja tényleg bevoltam-e jelentve.

Hallottam már ennél a cégnél hogy valaki dolgozott 3napot őt se fizették ki.

Mit tudok tenni készítsek egy hangfelvételt amikor megyek be felmondani és kérdezzek rá a pénzre mikor lesz kifizetve a 6napom ilyesmi? Akkor legalább lesz egy bizonyítékom ha tényleg nem akarnának fizetni.

Szerintetek?


2014. aug. 31. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Munkaszerződést a munkaviszony megkezdése előtt kell írni és mindkét félnek aláírni.

A NAVhoz is a munkaviszony megkezdése előtt kell bejelenteni a dolgozót.

Holnap reggel nyiss egy ügyfélkaput (ha még nincs) és azon meg tudod nézni, hogy bejelentettek-e. (mert gondolom, a bejelentésről sem kaptál másolatot és ha kérnél, arra is lenne valami kifogás)

Ha be vagy jelentve, akkor bemész a munkahelyedre és átadod az írásbeli felmondásod (egy példányt aláíratsz azzal aki átvette)

Ha nem vagy bejelentve, akkor kérdés, hogy tudod-e igazolni, hogy ott dolgoztál.

2014. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!