Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy jogászként...

Miért mondják, hogy jogászként nem lehet elhelyezkedni amikor a friss diplomások a statisztika szerint 1-2 hónap alatt találnak állás?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
a klasszikus jogász szakma telített, azonban jogi diplomával rengeteg helyen el lehet helyezkedni. aki kicsit tovább lát az ügyvéd, ügyész, bíró hármasnál, annak nem gond az elhelyezkedés sem.
2014. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A közigazgatásban, kormányhivatalokban, önkormányzatoknál, Navnál szoktak keresni jogi végzettséggel embereket.

Bírói, közjegyzői pálya csak kihalásos alapon. Ha van elég indulótőke, akkor az ügyvédség még járható út.

2014. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Ezt én sem igazán értem, hogy miért mondják.


Szerintem ez az ügyvédek által (R. L. - BÜK) által terjesztett marhaság, hogy lehessen minimálbérért is jelöltet foglalkoztatni.


/ügyvédjelölt/

2014. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
el lehet. Ez egy jó szakma
2014. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Az baj, hogy ezeket a statisztikákat fenntartással kell kezelni, mert ezeket csak azoknak az adatait figyelembe véve tudják elkészíteni, akik válaszoltak a megkeresésre, és a többség nem válaszol.
2014. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!