Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia almaszedés, szállás...

Anglia almaszedés, szállás mobilházban. Átverés lenne?

Figyelt kérdés

[link]

Felhívtam őket telefonon, 50 fontot kell beváltani, az erről kapott bizonylat alapján garantált a kiutazás, mármint ha felmutatom induláskor és odaadom útiköltségre.



2014. szept. 3. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű átverés. Odaadod nekik az útiköltséget, és többet nem hallasz róluk.

Aki tényleg munkát kínál, az nem ilyen tagolással, helyesírással ad fel hirdetést.

2014. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én az ilyen munkákat hanyagolnám. Vagy ha annyira kell a pénz, akkor nagyon utána néznék, hogy mennyire valós.

Ugyanis volt rá példa:

- a szállások tömegszállások. Egy konténerbe bezsúfolnak 30 embert is akik egymás hegyén-hátán fekszenek le.

- a napi 8-9 óra almaszedés mindig több mint 12-16 óra.

- ha valaki lelép pár nap vagy pár hét múlva, hogy nem bírja sokszor ki sem fizetik.

és még sorolhatnám.


1 biztos. SOHA nem szabad munkáért fizetni. Ez még Angliában is tilos. SOHA nem szabad szerződés nélkül dolgozni. Ez még Angliában is tilos.

2014. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt már ott, induláskor kell kifizetnem, nem előre kell utalni, ezért nem tudok dűlőre jutni.. :/
2014. szept. 3. 09:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérjél valami elérhetőséget, címet amivel megtudod nézni, hogy valós kis cégről van szó. Mert a telefonszám az édeskevés, így olyan kamu szaga van.
2014. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elvileg mobilházakban van az elszállásolás, és napi 8-11 óra munka.. ha kifizetik 24-ezek is akár, nekem ott van gond, ha felmegyek pestre utána nincs is semmiféle busz és tök feleslegesen utaztam fel váltottam pénzt.
2014. szept. 3. 09:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondom, kérj valami címet vagy cégnevet. Ugyanis minden céget akár pár személyes céget is be kell regisztrálni a vállalkozóknak. Így kell lennie egy elérhetőségnek, amit meg tudsz nézni, hogy valós.

Én amúgy nem hiszek ebben, még akkor sem ha azt írja, hogy az 50 fontot akkor kell fizetned amikor indulsz.

2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jogos, köszönöm, kérek cégnevet elérhetőséget! Lehet elküld a francba ha szorul a hurok :D
2014. szept. 3. 09:45
 8/11 anonim ***** válasza:
igen, ha szorul a hurok, akkor lelép. de miért nem értitek meg, hogy kijutni nem így kell! rengeteg átverés után még van aki bedől egy ilyen hirdetésnek? külföldi munkavállaláshoz kezdőtőke, magabiztosság és jó nyelvtudás kell. Ezek az alapok. ha ezekkel nem rendelkezel ne akarj kijönni, mert csak az átvertek táborát gyarapítod. tudod hány és hány bajba jutott ember nyavalygása van fenn facebookon, és egyéb helyeken? mindben 1 a közös, hogy nem beszéltek nyelvet, vagy csak gyengén, illetve noname hirdetésre jelentkeztek. de mindegy, a többség ezt nem hiszi el, amíg rá nem szedik, sajnos.
2014. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A képek csak illusztrációk, tehát nem a helyszínről készültek.
2014. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kamu.
2014. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!