Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S.! Melyik cég lehet ez?

S. O. S.! Melyik cég lehet ez?

Figyelt kérdés

Egy fejvadász cég, ahol regisztrálva vagyok, állásajánlatot küldött:

"Magyarország egyik jelentős élelmiszeripari vállalata" bevezetéssel.


A munkakör testhezálló, de a felhívás különlegessége az, hogy jelentkezni OROSZ és angol nyelvű önéletrajzokkal lehet. (Magyar nem is szükséges!)

Mivel korábban soha sem találkoztam olyan pályázati felhívással, hirdetéssel, amelyik orosz nyelvű önéletrajzot ír elő, feltételezem, hogy (részben) orosz tulajdonról lehet szó.

Az orosz nyelvű önéletrajzzal kapcsolatban az a legnagyobb gond, hogy (ahogyan a legtöbbünknek) nincs orosz betűs klaviatúrám. (A Google fordtító használatával, betűnként bepötyögni igen csak körülményes, és a nyelvvizsga megszerzésének nem volt feltétele a - vakon - gépirni tudás.)


Oroszul egyébként milyen szót használnak az "Önéletrajz" megnevezésére?

Ugyanis erre sem volt szükség eddig, és valószínű, hogy nem a magyar szó tükörfordítása, ahogyan az angolban sem az.



#orosz_élelmiszeripari_cég
2014. szept. 3. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem beszélsz oroszul szerintem veszett az ügy. Kérj meg valakit vagy fordíttasd le fordítóval. Ez nem nagy pénz, de én nem költenék rá. A guglin vannak fordítók, akik gyorsan olcsón és jól dolgoznak.
2014. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2014-09-03 11:32

Tisztelt Hozzászóló!

Ha figyelmesen elolvasta volna az egész apró betűs részt, nem írt volna ekkor csacsiságokat!!!!!


Ha hiszi, ha nem, orosz nyelvből - ahogyan angolból is - külkereskedelmi szakanyaggal bővített, felsőfokú nyelvvizsgám van, a 2014-es "HR-es" szlenget azonban nem ismerem.

Ez egyébként csak a tizenhetedik rendű kérdés a témakörhöz.

A lényeg az apró betűs rész második mondata, az idézőjelbe tett definíció.

Arra lennék kíváncsi, hátha valaki ismer ilyen, orosz tulajdonban lévő cégeket!

2014. szept. 3. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Orosz keyboard browserben:

[link]

2014. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2014-09-04 - 00:08:

Hát ez bizony nem az orosz nyelvű klaviatúra!

Annak, valahogyan így kellene kinézni:

ё1234567890-=

йцукенгшщзхъ\

фывапролджэ

ячсмитьбю.


Csak azt tudom megköszönni, hogy a válaszával megtisztelt!


Az alapkérdésemre változatlanul nem kaptam választ!

2014. szept. 4. 11:30
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, nem teljesen így, de azt előre nem

tudhattam, hogy a "scsa"-t, a D"-t és a "ju"-t nem veszi be a rendszer és átlöki egy következő sorba, a maradék betűkkel együtt!

2014. szept. 4. 11:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!