Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan szerezzek pénzt?...

Honnan szerezzek pénzt? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy végzős gimis vagyok,s tervem az,hogy továbbtanuljak.Nem számíthatok senkire otthon,sőt még tőlem várják el hogy adjak pénzt a számlákba.De könyörgöm,miből,hogyan?? Dolgoztam már iskola mellett,400as órabérbe 12órákat lenyomni és készüljek az érettségire mellette..esélytelen:( Már fontolgatom,hogy nem tanulok tovább,hanem először dolgozok pár évet hogy megszedjem magam és onnan menjek egyetemre..Nagyon el vagyok keseredve,semmi pénzem,ráadásul jön a szalagavató!:( Mit tanácsoltok? 18/L
2014. szept. 7. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Ha legálisan vállalsz munkát, nem lehet 400 az órabér. Csak mondom. :D

Azt, hogy a családoddal mit csinálj, azt nem tudom, megmondod, hogy nincs pénzed. Ki csak nem raknak? Ha mégis, valami normálisabb rokonod nincs, akire érettségiig számíthatnál?

A szalagavató pedig nem hinném, hogy kötelező lenne. Tudom a te szemedben nagy dolognak látszik, de őszintén szólva annyira azért nem fantasztikus csoda, ami nélkül nem élet az élet. Néhányan százezres eseményt képesek csinálni belőle, de minek? Én igencsak sajnálom azt a rengeteg pénzt, amit beleöltünk így utólag. És ilyen hozzáállás mellett a családod se várja el, hogy megvendégeld őket.

Az egyetem előnye, hogy könnyebben lehet azért mellette dolgozni, többféle munkából is lehet válogatni (középsulisokat nem nagyon küldenek csomó helyre, éjjeli műszakba, stb), esetleg ki lehet hagyni 1-2 előadást, stb. Plusz államilag támogatott szakra menj, igyekezz jó eredményt elérni, vannak szociális, tanulmányi és egyéb ösztöndíjak is. A koli viszonylag olcsó és ha nincsenek hatalmas igényeid, elég jól el lehet élni azért. Nem életed fényűző időszaka lenne, de azzal sem lennél előbbre, ha elmennél érettségivel minimálbérért melózni, aztán vagy elveszik az összes pénzed otthon, vagy a felét kifizeted albérletre, a maradékból meg éhezel. Aztán semmi esélyed nem lesz, hogy visszamenj tanulni, munka mellett még nehezebb lenne (bár ha találsz államilag finanszírozott levelezős szakot, ez is megfontolandó lehet) és pár év kihagyás után már a tanulás sem úgy megy a többségnek.

Lehet hisztizni, meg nyafogni, hogy igazságtalan, lehet bezzegelni, de egyszerűbb lenyelni a békát, és felkötni a gatyamadzagot. Nem lesz egyszerűbb, de pár év múlva legalább okkal lehetsz magadra büszke. :)

2014. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
jó nő vagy
2014. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Egyetem+koli kijön nagyon max havi negyvenből, de ebben már a kaja is benne van. Mindenképpen tanulj tovább, valami keresettet, ne büfé szakra menj. Olyat amiből a diákhitelt könnyen visszatudod fizetni.
2014. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen egyetem, kihagyás nélkül. Diákhitel, kollégium, leválás a szülőkről. 18 éves korod után semmilyen kötelezettséggel már nem terhelhetnek. Biztos rossz otthon a helyzet, hogy ha az merül fel, hogy te fizess a számlákba, de ha most dolgozni állsz, akkor életed végéig csak egy kicsit tudsz segíteni, ha pedig komolyan odaállsz a a diplomához, 5 évig alig tudsz majd hasznukra lenni, utána pedig jobbak lesznek a lehetőségeid.


Azért azt muszáj megjegyezni: elképzelésed sincs arról, szülői támogatás nélkül milyen nehéz, akár diákhitellel végigtolni az egyetemet, de nem lehetetlen, ezt első kézből tudom.

2014. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!