Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten egyszerű irodisták...

Budapesten egyszerű irodisták mennyit keresnek nettóban?

Figyelt kérdés

Képzetlen irodistákra gondolok, tehát pályakezdő, aki adminisztrációs meg ilyesmi munkákat végez.

Vidékről fogok felköltözni, és ha állásinterjúra bejutok nem tudom mennyi pénzt fogadhatok el. Nem akarom nagyon alá mondani, azért szeretnék megélni is a fizetésből (meg kicsit félretenni belőle).


Szóval úgy általánosságban nettóban kb mennyit keresnek? Vagy végül is bruttót is írhattok. Csak legyen valami elképzelésem hogy mire számítsak.



2014. szept. 11. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
100-130 nettónál többre ne számíts. félretenni ennyiből nem fogsz tudni. 180-at keresek, ha nem lenne egy kis mellékes munkáim, alig élnék meg.
2014. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy vannak-e még valahol "képzelten irodisták"- szerintem a mai munkaerőpiaci helyzetben nem nagyon.


Bankszektorban dolgozom, a titkársági dolgozók nálunk kivétel nélkül legalább irodavezető+pénzügyi-számviteli ügyintéző (ő asszisztens munkakörben) vagy diplomás munkatársak.

A mi pénzügyi igazgatóságunkon is a számlarögzítő munkatársak is vagy diákok (ők ugye órabérben vannak és más az adózásuk, mintha munkabér kapnának), illetve kölcsönzött munkaerő (ott a munkaerőkölcsönző cég veszi fel őket, de a mi cégünk adja a kiválasztás fő feltételeit és itt is minimálisan valamilyen szakirányú középfokú vagy okj-s végezttség az előírás), a hálózatban is az asszisztensi pozícióban dolgozó szinte valamennyi kollega is inkább pályakezdő diplomás vagy már évtizede itt lévő, tapasztalt kollega- pályakezdő sima érettségivel nem is tudok arról, hogy felvennének valakit adminisztrációs munkakörbe.


A barátnőm egy ismert kiskereskedelmi cégnél dolgozik, náluk is hasonló a helyzet.


A mostani helyzetben sajnos vagy nem, a munkáltatók bőven tudnak kikből válogatni. Gondolj bele: egy ilyen általános adminisztrációs állásra együtt jelentkezel sokszáz (!) olyannal, akinek van pl. valamilyen extra tudása (akár nyelv, akár gépírás, akár alap gazdasági ügyintézői, akár valamilyen programszervezői stb.- amik azért hasznosak lehetnek a titkársági vagy adminisztrációs munkakörökben is, vagy ha más nam, legalább 1-2-3 év releváns tapasztalata.


Ha mindenképpen mondanom kellene egy összeget, akkor én valahová kicsivel a minimálbér fölé tenném az elérhető bérezést, esetleg egy kis cafeteria vagy bérlettérítés még lehet hozzá, de már a 130 nettó is szerintem a magasabb képzettségűek esetében lehet reálisabb elvárás.


Elfogadni bármennyi pénzt fogadj el, amit ajánlanak, ne legyél szégyenlős :)

Viccet félretéve: nyelvtudás, valamilyen ismeret, alapvető ügyintézői-gazdasági ismeretek nagy előnyhöz juttatnának.

Fiatal vagy még, ha teheted, akkor tanulj az előbbrejutsod érdekében, mert itt Budapesten a lakásbérlés nem olcsó mulatság még baráttal, ismerőssel sem.


A barátnőm

2014. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Közalkalmazottnak,felvesznek egy sima értességivel is,ha szerencséd van,viszont nagyok kevés a fizu,csak garantált bérminimum.Szóval olyan netto 75.000Ft.Semmire nem elég.
2014. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nyelvtudás van. Jelenleg angol (felsőfokon), németet most kezdtem (hobbim a nyelvtanulás).

Angol szakon tanulok az egyetemen levelezősként.

ECDL vizsgám van.

Maximum OKJ-s vagy ilyesmi tanfolyamot végeznék még pluszban. Még egy felsőoktatási intézményt már nem vállalhatok be.

Gyárban kerestem (vidéken) kicsivel 100 fölött (plusz egy jó adag cafeteria). Irodán ennyivel kevesebbért nem szeretnék dolgozni.

2014. szept. 11. 14:37
 5/11 anonim ***** válasza:

"Gyárban kerestem (vidéken) kicsivel 100 fölött (plusz egy jó adag cafeteria). Irodán ennyivel kevesebbért nem szeretnék dolgozni."


Ez idáig rendben van, csakhogy Pesten a 100-120 ezres fizetésből nem mész sokra.

2014. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy elég ez a fizetés. Pont ezért kérdeztem hogy Pesti állásnál milyen fizetésre gondoljak, mert tudom hogy ott már eleve az albérlet is drágább.

Csak annyit írtam hogy annál kevesebbért nem dolgoznék. Azt nem írtam hogy többért nem. Csak egyesek itt 75 ezres fizetéseket meg miket írogatnak. Annál többért már gyárba is el lehet menni (nyilván nem mindenhol).

2014. szept. 11. 18:38
 7/11 anonim válasza:
100%

Gyárban vagyok 75ezerért Pesten. Érettségivel, OKJ-val, számítógépes ismeretekkel, alap német nyelvtudással sajnos kevés vagyok egy irodába, hiába próbálkozom.

És ez tényleg nem elég semmire, albérletben, egyedülálló anyaként....

2014. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát amit írsz, az tényleg kevés. De nekem ennél már most több készségem van valamivel, szóval már jobb esélyekkel indulok.
2014. szept. 13. 20:26
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát ha csak egy nyelven beszélsz és azt is csak alap szinten (főleg ha még vizsgád sincs róla) az tényleg kevés irodára.

(meg lehet hogy rosszul tudom de német a vendéglátásban gyakoribb ha szakma nélküli munkát keresel. Sima irodai munkára jobban jársz az angollal). Érettségi se sok mindenre elég. Minimum középszintre fel kell tornázni azt a nyelvet. Vizsgával igazolva ha lehetséges.


Nekem is csak érettségim van, de az önéletrajzomban ott van hogy egyetemre járok, és bár nem szakmát ad, és sokan szidják a bölcsészkarosokat, de a valóságban mégis jobban elhelyezkednek mint azok akiknek csak érettségije van. (most lehet jönni h de az én ismerősöm így meg úgy. Az egy ismerős. Nem az átlag. És nem tudhatod hogy volt-e valami más gond ami miatt nem felel meg)



Plusz nagyon jól beszélek angolul és tanulok további nyelveket is.

Úgyhogy már eleve jobb esélyekkel indulok. A hátrányom hogy totál kezdő vagyok.


Anyagiakról annyit hogy se gyerekem, se állatom, se kocsim, és csak szobát bérelnék kezdetnek.

2014. szept. 13. 20:36
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Akkor mi tart vissza?Ha ilyen krály vagy hajrá,kérjél 200 nettót!
2014. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!