Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel és nyelvvizsgával...

Érettségivel és nyelvvizsgával Hollandiában milyen munkát lehet találni? Meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Sok kortársamhoz hasonlóan nekem is most lett elegem ebből a ****ból, amit Magyarországnak hívunk, ideje lelépni mielőtt emberileg és anyagilag is tönkremegyek. Hollandia több szempontból szimpatikus (nem, nem csak "azért", bár az is nagy szerepet játszik benne, értitek mire gondolok...) milyen ott a külföldi /magyar/ munkavállalók helyzete, milyen munkát lehet szerezni? Perfektül beszélem az angolt, azzal ott megyek valamire? A magyar helyzethez viszonyítva milyen a bérezés?


Meg egyáltalán bármilyen információért hálás lennék ezzel kapcsolatban, főleg olyanoktól akik voltak már ott, vagy közeli ismerősüktől hallottak róla.



2014. szept. 12. 06:40
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Én Hollandiába dolgozom magyar cégen keresztül. Ő fizeti a lakást és a munkába járást. Öten vagyunk egy családi házban egy kis faluban, aminek a havi bérleti díja 1600 euró, ami nem olcsó. Azért mondom, hogy készülj fel, hogy elég borsosak a szállás díjak. Nekem egy havi megélhetésem 250 euró, amit kajára és tisztálkodásra költök.

Itt a minimálbér 1400 euró. Az angollal jól el lehet boldogulni, mivel minden holland beszéli.

Munkaszerzésről nincs tapasztalatom, de itt ahol mi dolgozunk vannak lengyel takarítók, gondolom az ehhez hasonló munkákat nagyrészt külföldiek végzik.


Ha van még egyéb kérdésed szívesen válaszolok.

2014. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Singham ***** válasza:
30%

Őszintén honnan jön egyeseknek az ilyen ötlet, hogy semmi szakmával, semmi munkatapasztalattal neki induljanak külföldnek? Most őszintén. Kiakarsz menni egy olyan országba, ahol holland az anyanyelv. Oké, beszélnek angolul is. Pusztán egy érettségid van, amit semmibe vesznek, mivel az itthoni. Mit tudsz felmutatni egy-egy cégnek, hogy felvegyenek téged? Van egy felsőfokú nyelvvizsgád, ami külföldön alapfokúnak számít az itthoni oktatás miatt.

Az meg már röhej a köbön, hogy pusztán a fű miatt akarsz kimenni. Hiába tagadod, azon a mondatodon érződött, hogy emiatt szemelted ki Hollandiát. Elárulom, hogy baromira nem úgy megy, mint ahogy elképzeled. Annyit kellene melóznod mosogatóként, takarítóként, egyéb alja munkába dolgozva, hogy nem lenne időd rá.

Megsértődhetsz, hisztizhetsz, toporzékolhatsz, mint ahogy a társaid szoktak, nem nagyon hatsz meg. Lepontozol? Ugyan kérlek. Komolyan gondoltad volna az egészet, akkor szépen utánanéztél volna a dolgoknak és rájönnél, hogy szakma és szakmai tapasztalat nélkül semmi esélyed.

2014. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Tehát nem értesz semmihez, nem beszéled az ország nyelvét, de legalább szeretsz drogozni. A két kezemet összetenném, ha ilyen embert alkalmazhatnék.
2014. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Srácok, ti elolvastátok amit írtam? Idézném:


"nem, nem csak "azért", bár az is nagy szerepet játszik benne"


Tehát nem azért mennék ki, hogy éjjel nappal szívjak, hanem például azért is mert azt hallottam, hogy ott toleránsak az emberek, bár én nem vagyok egyik sem, de baromira unom itthon a sok b*zizást, cigányozást stb. Sok a biciklis (azt is imádom tekerni :P ) és szép a környezet, jó érzés végigmenni a városokon, nem úgy mint itt a panelrengetegben.


És igen, felháborítónak tartom, hogy bűnözőnek tekintenek azért, mert a barátaimmal egy természetes növényt cigibe tekerünk, elszívjuk és hatalmasakat nevetünk, jókat kajálunk, filozofálunk, stb.


Első: nagyon szépen köszönöm a választ, hamarosan írok üzenetet mert lennének még kérdéseim. :)


Második: Onnan jön az ötlet, hogy ennél max. egy háborús övezetben lenne rosszabb, kisstílű, széthúzó hatalommániás rosszindulatú emberek rángatják a kondért, ezt én nem szeretném tovább köszönöm. A kommented remekül példázza ezt. Dehogy pontozlak le, majd lepontoz az élet, ha ezt a stílust viszed tovább.

2014. szept. 19. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!