Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelő szeretnék lenni?

Villanyszerelő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok diplomás típus, szóval orvos, mérnök vagy bölcsész nem lehetek, mivel az adottságaim nem igazán vannak meg hozzá, és igazából nem is vonzanak.


És a kétkezi munkák közül csak ez vonz, folyamatosan hirdetik az újságban is, hogy pályakezdőket keresnek.


Most érettségire járok (felnőtt) de nem merek logisztikai ügyintéző, asszisztens és társaira elmenni utána, mert mindenhol azt hallom, hogy nem lehet velük elhelyezkedni, de egyetemi szak viszont meg nekem nem menne, és nem is szeretném.


Később külföldön is eltudnék ezzel elhelyezkedni (Angol nagyon jól megy viszont, jövőre szeretnék vizsgát) ??


Hány év tapasztalat szükséges, hogy maszekolhassak, és házhoz járhassak majd (ez a vágyam)? Hosszú távon csak csak egyéni vállalkozásba.


Jobban járnék villanyszerelőivel, mint a fent említett felsőfokú OKJ-kkal, pl ügyintéző, asszisztens stb. képzések)?


Nagyon-nagyon fontos, hogy ha elvégzem, találjak hamar munkát, mert nem szeretnék itthon lébecolni tovább, mert eddig ezt tettem és nagyon szégyellem, a pénzt a képzésre is kb 300 ezer. érettségi végére szeretném összerakni és saját magam kifizetni nem szülői támogatással, mert eddig mindent ők fizettek, és szégyellem kicsit. Kifizetnék ezt is, de nem akarom.


Most ruházati eladói munkám van, de nem akarom ezt csinálni életem végéig, hanem egy tipikus jól megélhetési formát szeretnék, és úgy gondolom a villanyszerelő erre alkalmas, mert családot eladóként nem tudok alapítani, és 30 éves koromra már jó lenne, ha ez sikerülne... Ha jól csinálom el tudok tartani ezzel egy saját családot majd,??


Hozzáteszem, nem azért szeretném kitanulni, mert esetleg könnyen elhelyezkedek, vagy ez van, hanem a kétkezi munkák közül CSAK ez vonz és érdekel. Pl festő, lapozó,burkoló már nem áll közel hozzám és nem is szeretnék bennük dolgozni...


Vélemény?

köszönöm


21F


2014. szept. 13. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Nekem van sok villanyszerelő ismerősöm.

Sokat nem fogsz keresni vele pályakezdőként. Borsod megyében 500-550 kapnak óránként a kezdők, ami havi szinten 168 órával 85-93 ezer forint. Pesten gondolom többet lehet keresni vagy 30 ezerrel.

Aki tapasztaltabb vagy csoportvezető azt is megállítja a 130 ezer. Sajnos a szakmunkásokat nem fizetik meg.

Külföldre simán kimehetsz ezzel a szakmával, de kell egy pár év tapasztalatot szerezned.


Én is azt mondom, hogy inkább erre a szakra menj mint az általad felsoroltakra. Dolgozz itthon egy pár évet, majd menj ki külföldre.

2014. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ez elkeserítő :/


De ha valaki vállalkozásba csinálná? Nálunk egy lapozó 8 óra munkáért 46 ezer forintot kért el !!!! És azt mondta, nem szakemberek még drágábban csinálják, ő kifejezetten olcsó. Folyamatosan hívják mindenhová, mert jó szakember. Ki lehet számolni mennyi keres egy hónapban.


Villanyszerelővel nem így van akkor? Állandóan hallom, hogy elromlottak a vezetékek, és nehéz szakembert találni...


Vagy tévedésbe vagyok a hiányszakmákkal?


Persze nem minden a pénz, de az is fontos.


Esetleg itthon lehúznák egy cégnél 2-3 évet és utána magánba csinálnám.

2014. szept. 13. 16:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze az tény, hogy egy diplomás informatikus vagy mérnök havi 220-al indul, ha jól tudom, de sajnos erre nem "születtem rá".
2014. szept. 13. 16:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Elektronikai műszerész esetleg? Bár pont olvastam valakit, hogy 50 ezerért van ezzel a szakmával közmunkán...
2014. szept. 13. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vállalkozásba is nehéz. Egy ismerős munka mellett csinálja hétvégenként vagy délutánonként, de neki sincs annyi munkája, hogy főállásba megérné pedig neki nagyon nagy ismeretsége van és jó régóta csinálja.

Első voltam.

2014. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet az ország nyugatabbi felén más a helyzet és jobb lehetőségek vannak, de én borsod megyébe ezeket tapasztalom
2014. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha sikerül elhelyezkedned vmelyik nagy áramszolgáltatónál, ennél azét többet kereshetsz.

Nálunk, ("a nagy német cég")sok szerelő céges kocsival jár haza. Túlóra csak akkor van, ha nagy vihar van/volt. Készenlétes is lennél, az is plusz pénz. Van cefeteria, és mindenféle juttatás. Céges üdülők, anyagi támogatások, és éves prémium teljesítménytől függően.

Rendesen kiadják és kifizetik a szabit, meg a táppénzt, nincs trükközés a bérekkel.

Sok olyan ember sem mondhatja el mindezt a munkahelyéről, aki diplomával dolgozik.

Kisvállalkozásnál nem érdemes elhelyezkedni.

De ha te vállalkozol, az jól is jövedelmezhet, persze ahhoz meg induló tőke és kapcsolatok kellenek.

2014. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a helyzetem mind neked :// ha érdekel tudok neked segíteni.. Irjál privátot. ott majd elmondom. 21/F
2014. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!