Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erősáramu villanyszerelő...

Erősáramu villanyszerelő szeretnék lenni!?

Figyelt kérdés

7.-edikes vagyyok és erősáramu villanyszerelő szeretnék lenni, az szeretném tudni hogy kb mennyit keres és milyen tanulási eredményeket kell elérni hozzá(pl fizikábol 5-ös kémia 5ös ilyenek)??

és melyik keres jobban a sima villanyszerelő vagy az erősáramu villanyszerelő??


2012. nov. 29. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

a villanyszerelő az mindig erősáramú

a gyengeáramú az műszerész


szakmunkásképző, fizika, kémia abszolút nem számít


hiányszakma, mindent bele!

2012. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

De akkor milyen tantárgybol kell jónak lennem??

2012. nov. 29. 18:04
 3/10 anonim válasza:

Nem lényeges. Legyen egy elfogadható átlagod amivel felvesznek egy szakképző (szakmunkás) iskolába.

Szerintem 3-3,5 körül jó vagy.

2012. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Előző vagyok.

A kereset sok mindentől függ. Sok ágazata van. Pl.: épületvillamosság, karbantartó, stb...

Mo.-on nagyjából 100-200 között lehet ezzel keresni, de pályakezdőként inkább minimálbérre gondolj.

2012. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%

az első válaszoló megint hü*lye mint a fa*sz

a gyenge áramú az 1000-v-ig nyalogathatja hivatalosan a velanyt az erős áramú (az csak egy tovább képzést igényel) az meg nyalogathatja a 200kV vellanyt is

a műszeréz meg külön szakma

2013. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az utolsó hozzászólónak igaza van!

Van általános villanyszerelő (Épület villanyszerelés 1000V-ig)

Van Ipari erősáramú villanyszerelő.(tovább végzett iskolák után kisfeszültségű(1000V)-közép(1000-35kV-ig vagy nagyfeszültségű szerelő35kV-tól.)

2014. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólónak igaza van!

Van általános villanyszerelő (Épület villanyszerelés 1000V-ig)

Van Ipari erősáramú villanyszerelő.(tovább végzett iskolák után kisfeszültségű(1000V)-közép(1000-35kV-ig vagy nagyfeszültségű szerelő35kV-tól.)

Bocsánatot kivánok..

Akkor mostan hogyis van ez?

Csak mert én ezt a utolsó hozzászólást nem vágom....

Lehet hogy hüje vagyok...de okos nem...

Akkor én most milyen villanyszereplőnek számitok?Kis közép vagy nagyfeszültségű szerelő?

Az áll a bizonyitványomba hogy erősáramúberendezés-szerelő (505-1)

2014. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kérdés h nem -e szintévesztő

nincsenek a logikai gondolkodási problémái..

Agyban ott kell lennie ha ilyesmivel akar foglalkozni

akkor akár még villanyász is lehet

2014. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az 505-1 az règi :) 1977 -es . Elektro lakatosból erősáramú berendezès szerelő . A villanyszerelő kölönvált új OKJ van + 3èv gyakorlat után tovább kèpzèsek .
2018. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az első kommentelő... ejhaj. Hogyha nem értesz hozzá minek írsz? Nem értem. Az utolsó jól írta. Jelenleg ez most a helyzet. Én szakgimnáziumba jártam, érettségi után lehetett menni villanyszerelőre meg erősáramúra. Erősáramon nem tudom pontosan mit tanulnak de a villanyszerelői nagyon hasznos.
2020. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!