Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a 4 euros órabér...

Szerintetek a 4 euros órabér németországban rendben van?

Figyelt kérdés
egy kis étterem félében dolgozom,olyan mint a gyroszos. sokan mondják h az kevés,meg h biztos átver a fönök. és ugy hallottam a németeket ezért a munkaért 7 euroért dolgoztatnák. hát a magyar olcsó munkaerő,meg örüljön h van munkája.

2014. szept. 16. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kevés. A 7 euró valóban reálisabb. 4 euróból szerintem nem lehet napi 8 órában megélni Németországban.
2014. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ehber.
2014. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár meglepő,sajnos nem tudok mit csinálni. És ebből még lejön a vonatköltség 4.5 euro csak oda,amit természetesen nem "bír" fizetni. én meg örülhetek h van munkahelyem,mert pár hónapja jöttem ki,a nyelvet sem tudom,és ennél csak keményebb melóhelyek vannak itt.de párom régebb óta dolgozik kint azért tudtam én is kijönni. ő hentes,ahol a nők is késsel dolgoznak,és még keményebb meló. ő asszem 1200-1300-at keres. úgyhogy örülhetek h ez a nő ajánlott munkahelyet,mert amugy német-magyar és ő tud magyarul is.így jövök ki 2.7-es órabérre. gyüjtöm a jegyeket,de minek,azt már ugysem kapom vissza.
2014. szept. 16. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
4 euró/óra? 2,7 euró/óra? Nagyot változott a világ. 10 éve voltam kint egy szezont kerti munkásként, és 8,50-10,00 euró/óra volt a bérem (kézhez).
2014. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azta mindenit! :) hát de otthon se jobb a helyzet. 450ft-ért robotolni.
2014. szept. 16. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

gondolom akkor nem vagy bejelentve.


akkor meg ne csodalkozz.


nyelvtudas, szakma, tapasztalat nelkul Nemetorszagban is ugyanolyan szar mint Magyarorszagon.


Amugy ha jol remlik most vezetnek be minimalbert, az valami 8,50 korul lesz.

2014. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakma és nyelvtudás nélkül tudják csak megcsinálni ezt veled. Ennyi bérért még egy magyar sem megy el, mert Németországban ez 0-val egyenlő, megélhetéshez kevés.
2014. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát igen. sajnos se szakma,se nyelvtudás. 11-ben otthagytam a sulit.
2014. szept. 16. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!