Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon milyen végzetts...

Magyarországon milyen végzettség szükséges, hogy munkát tudjak vállalni?

Figyelt kérdés
Milyen iskolát kell, hogy befejezzek, hogy tudjak dolgozni illetve elismerik e a külföldi (szerb) diplomámat?

2014. szept. 19. 19:30
1 2
 1/17 anonim válasza:
53%
Nem akarlak elkeseríteni de a protekció számít elsődlegesen nem a végzettség.
2014. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Lehet honosítani a diplomát, másrészt ha folyékonyan beszélsz szerbül és pl még angolul akkor call centerben vagy olyan cégnél ahol vagy szerb vagy külföldi érdekeltség, könnyen találsz munkát diploma nélkül is.
2014. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nemtudom, attol félek, hogy nem ismerik el az itteni diplomámat Magyarországon, illetve az érettségi.. nekem van érettségim, de nemtudom, hogy ott elismerik e?
2014. szept. 19. 19:36
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

milyen nyelveken beszélsz milyen szinten?

Egyébként egy ismerősön rongyosra keresi magát, ő is szerb magyar, és beszél szerbül,angolul, magyarul. Ő értékesítő és külföldi partnercégekkel tárgyal.

2014. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
ismerek szerb állampolgárt szerb érettségivel, akit felvettek magyar egyetemre, egyetem után is szerb állampolgár, magyar diplomával, magyar munkahellyel, igaz a tanára ajánlotta be a munkahelyre - mit végeztél amúgy?
2014. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerb, magyar és német, de a német az olyan, hogy szinte egy két szo, mert nagyon gyenge volt az iskola.. a szerbbel tudok kommunikálni, mivel használom is itthon..pl. a jelenlegi munkahelyemen, ami egy hét mulva megszünik. :( Sajnos nincs nyelvvizsgám, a szüleim anyaguilag nem tudnak támogatni, hogy tanuljak vagy csináljak egy vagy két éves képzést..azé.rt vagyok annyira kétségbe esve.. :(
2014. szept. 19. 19:42
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Nincsenek Magyarországon rokonok vagy barátok, akik befogadnának picit, míg állást keresel?
2014. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szakács- cukrász szakma.. az érettségimbe nem tarotzott belle akkor, hogy külön magyarbol is és matekbol is érettségizzek, hanem nekem csak a szakmábol kifolyolag kellett leraknom a vizsgát, tehát konkrétan diplomáláskor nekem kaját kellett elkészitenem azt leirnom és utána szoban elmondani.. Ezt nemtudom hogy ismerik el, 2 diplomám van külön a szakács szakmábol külön a cukrászatbol.. Gyakorlatként ilyen éttermekben dolgoztam és ugye cukrászdában. Elötte aztán már dolgoztam egy pékségben, mint elado, ott megszünt a munkaviszonyom, mert elköltöztem abbol a városbol, jelenleg egy fagyisnál vagyok, de ugye szezon vége és vége lesz még 4 napot kell, hogy menjek dolgozni..
2014. szept. 19. 19:47
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj, hogy nincsen.. :( és sajnos pénzem sincs arra, hogy béreljek lakás 1-2 vagy több honapra amig munkát tudok találin.. mit gondoltok a szakmámrol? ingyenesen lehet tanulni esetleg másik szakmát igy 22 évesen? mik a kilátásaim? itt ahol jelenleg élek nem találok munkát, anyukám is munkaneélküli,apu dolgozik, de ö is nagyon keveset keres... :( cccc.. el vagyok keseredve..
2014. szept. 19. 19:51
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Szakácsként könnyű elhelyezkedni szerintem, cukrászként is. Ha találnál olyan nemzeti éttermet ahol vannak szerbételek is, akkor előny is lenne a te ismereted.

Magyarországon egyébként nem számít minden téren a végzettség igazolása, meg szerintem egy szakács végzettséget nem kell honosítani se, nyilván gépészmérnöknek meg orvosnak ne jelentkezz, de éttermekbe nyugodtan küldd el az önéletrajzodat, hátha valakit pont érdekel egy ilyen ismeretekkel rendelkező szakmabeli. Amíg pedig nem találsz szakász munkát, továbbra is javaslom a call center, help deskes melókat, mert itt kevesen beszélnek szerbül és jól is fizetnek.

2014. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!