Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen OKJ -s...

Szerintetek milyen OKJ -s szakmát válasszak, ti mit választanátok ami jövedelmező itthon vagy külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van már szakmám, meg középfokú érettségim, de nem vagyok elégedett vele, szeretnék valami mással foglalkozni, elsősorban a magasabb fizetés miatt.

Ti mit javasoltok, vagy mit választanátok amire van is kereslet meg jól is fizet?

Köszönöm.



2014. szept. 21. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bérszámfejtés, könyvelés. Hosszú a tanfolyam, de adózni mindig kell...
2014. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 2. szakma már fizetős, amúgy nincs biztos szakma. Külföldön csak 2-3 éves tapasztalattal alkalmaznak jó esetben.

Sokszor azzal csábítgatnak, hogy hiányszakma, na ez azért becsapás, mert egyrészről régiónként eltérő, másrészről hiányszakmákból sem lehet megélni, mert azokat is alul fizetik (ezt itthonra értem).


Amúgy nincs ilyen OKJ-s szakma itthon vagyis tuti nincs, külföldön pedig szinte minden szakmából meglehet élni, ha van tapasztalatod, megbízható vagy és jó vagy abban amit csinálsz.


Én olyan helyen élek itthon ahol a legtöbb korombéli szakmát szerzett. Van asztalos, pincér, szakács, eladó, grafikus, CNC forgácsoló, gépésztechnikus, karosszérialakatos, autószerelő, logisztikai technikus, fodrász ismerősöm és mind gyárban dolgoznak, rosszabb esetben közmunkások. A legtöbbjük egyetlen egy napot sem dolgozott a szakmájában, vagy akinek olyan a szakmája az maszekol a munkája mellett.

2014. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A többivel nincs tapasztalatom,de a szakács nem dolgozott a szakmájába? Nyáron a balatonon mindig hiány van, ráadásul szakácsként nem elvárás a sok év tapasztalat, mert bemész egy próbafőzésre és kiderül, hogy mit tudsz. Ha ő nem tud akkor az már az ő baja.
2014. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Jövőre már nem ezzel gond, az állam eldönti mi lehetsz.

2014. szept. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
CNC-ben is simán el lehet helyezkedni, persze kezdőként sok munka és kevés fizetés lesz, de munkát találni vele hamar.
2014. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a bérszámfejtő munkák valóban vannak, de szerintem semelyik szakmában nem az okj a nyerő.

inkább diploma, de akkor meg miért ne olyat, amivel keresni is lehet? gépészmérnök, programozó.


cnct fejejtsd el, pályakezdőként esélyed sincs elehlyezkedni az általam írtakon kívül.

max német tudással külföldön, de külföldön amúgy is bármi jobb mint itthon.

2014. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bettah1991 válasza:
Szia! Nem szükséges egyetemet, vagy főiskolát végezned, ahhoz, hogy jól fizető állást szerezz, elég ha elvégzel egy OKJ tanfolyamot! Én személy szerint neked az informatika világát ajánlanám, mivel ez folyamatosan fejlődő ágazat és nagyon könnyen el tudsz vele helyezkedni, illetve jó fizetésre tehetsz szert! :)
2014. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megnézem ki végez el egy gépészmérnöki vagy IT egyetemet csak, azért, mert jól fizet, maximum a zsenik.


OKJ-n informatikus képzéseket pedig olyan messzire el kell kerülni amennyire lehet (tapasztalat).

2014. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!