Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ajánlottak egy állást külföldö...

Ajánlottak egy állást külföldön! De itthon pedig most akarnak előléptetni aminek nagyon örülök hiszen régóta erre vágyok! Ez az ajánlat pont most jött az előléptetésemkor! Nem tudom mit tegyek! Elfogadjam vagy elutasítsam?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez igy elég kevés info ahhoz hogy helytálló választ lehessen adni..pl külföldi állás jobban fizet?mennyivel?van kint lakás lehetőség a cég által vagy neked kell megoldani?ismerős van kint?Hova akarnak előléptetni? stb..
2014. aug. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én külföldön dolgozom, és ezzel a tapasztalattal én ha a helyedben lettem volna, akkor az otthoni előléptetést vállalnám főleg ha szeretem is a munkámat. Külföldön lehet többet keresnél, de a szamárlétra legalsó fokán kezded. Hidd el nem olyan rózsás kint sem.
2014. aug. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rezidens vagyok és orvosnak fognak előléptetni. Nagyon vártam már csak pont ez jött,ez a lehetőség! Barátaim vannak kint és náluk laknék
2014. aug. 25. 00:29
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehetne néhány héttel az előléptetés után menni ki?

És akkor mind2 meglehetne.:)

Milyen szakorvos vagy? Pesten dolgozol?

2014. aug. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nem fogok egy orvost bíztatni hogy menjen el az országból,mert elég kevés van belőllük.Tudom mennyit keresnek itthon az orovosok,egészségügyben dolgoztam.Hát amikor megláttam egy pár éve sebész orvos fízetését,a pofám majdnem leszakadt.Gyalázatossan kevesett kerestek.

Volt olyan aki kiment angliába,ott kaptak szolgálati lakást ingyen bérmentve,közel 2 milliót kerestek,de nagyon nem becsülték meg őket.Sokan inkább vissza jöttek ide miután kicsit megszedték magukat.Ahogy mondták,nagyon nem becsülték meg őket.Neked kell tudni mi a fontosabb.

2014. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szívsebésznek tanultam egész életemben :) mindig is az akartam lenni és valóban lehet külföldön nem becsülnének meg de többet keresnék ami nem utolsó szempont és igen Pesten tanulok és dolgozom
2014. aug. 25. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, és nem is vagyok benne a témában, de mintha egyszer valahol azt hallottam volna (a tévében ha jól emlékszem), hogy az államilag képzett orvosoknak pár évet Magyarországon kell dolgozniuk. Ugyanis az államnak elege van abból, hogy orvosokat képeznek ki, de amint lediplomáznak, már mennek is külföldre, és ott kamatozzák a tanultakat.

Mint írtam, én nem értek hozzá, de ez nem lesz gond neked? Mármint, hogy egy törvényt is hoztak erre? Egyáltalán él egy ilyen törvény??


De, hogy válaszoljak a kérdésedre.

Én képzőművészeti restaurátor vagyok. Itthon bár nem keresek olyan jól (de azért rosszul sem) de olyan helyen dolgozom, és olyan munkám van ami nem csak hobbi, de az imádott hivatásom is. Szeretem csinálni, és örömmel megyek dolgozni is. 2 éve nekem is ajánlottak melót teljesen más munkakörben,igaz jóval több pénzért. Akárcsak a te esetedben kint a barátok segítettek volna, velük éltem volna. Gondoltam előbb kimegyek 2-3 hét szabadságra, hogy lássam hol, hogyan élnék.

Szeretem a barátaimat, mert jó lelkűek, de valljuk be. Minden vendég csak 3 napig vendég, utána már nyűg. 3 hétig egy szavuk nem volt, kedvesek voltak, de voltak napok amikor érezni lehetett, hogy sokan vagyunk abban a lakásban. Én végül nem mentem ki, mert olyan dolgokat kellett volna feladnom amit nagyon bántam volna.

Így ma is megvan az álom munkahelyem, van egy kis lakásom ahol nem kell idegenekkel élnem egy fedél alatt, nem kell kerülgetnem senkit sem. Az ember a kényelmet, önállóságot nem szívesen dobja félre csak azért mert többet keresne máshol. Nem minden a pénz.

40/N

2014. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Külföldre is rezidensnek mennél ki?

Én a helyedben nem mennék, dolgoznék itthon pár évet orvosként, aztán később ha szeretnél, úgyis lesz még lehetőséged kimenni külföldre, akkor már orvosként.

2014. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! ;)
2014. aug. 25. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:

körülményektől függ.


alapjáraton azt mondanám hogy külföld, de az orvosi szakma kivétel.


jobban jársz ha pár év múlva mész ki, mert itthon jobb az előrelépési lehetőség, mivel nincs orvos.


nem fogsz sokat keresni még 1-2 évig, de könnyebben elhelyezkedsz külföldön ha felmutatsz pár év orvosi tapasztalatot. angliában már olyan sok a magyar orvos, hogy nem kapkodnának utánad, és ott nehezebb lenne előrelépni.


viszont ha vársz, akkor kb 5-10x annyit kereshetsz mint itthon. ha nincs még gyerek, akkor vársz, kint majd családot alapíthatsz, nyugdíjasként meg itthon eléldegélsz akinti fizetésedből - márha lesz magyarország addigra.

2014. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!