Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozzak szerintetek?

Mivel foglalkozzak szerintetek?

Figyelt kérdés

Nemsokára érettségi, eddig úgy véltem, hogy programozó lesz belőlem. Suliban nagyon alacsony a színvonal informatikán, viszont én magamtól elkezdtem foglalkozni az egész programozással, és úgy érzem, hogy sikertelen vagyok. Matek megy, viszont néhány programozói feladatban elakadok (kezdő vagyok). Lehethogy nem való ez nekem? :/

Eléggé el vagyok keseredve, mert nem igazán érdekel más ezen kívül. Nem tudom magam más szakmában elképzelni, csak a programozás és a számítógépekkel kapcsolatos dolgok érdekelnek.

Mit tegyek?



2014. szept. 21. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
mit tanultál eddig önerőből? hogy kezdtél neki?
2014. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy kezdtem hozzá, hogy suliban már foglalkoztunk egy keveset vele, és megtetszett és magamtól szerettem volna tanulni. Pascalban dolgozok (elavult, igen tudom). Suliban már átfutottunk a for cikluson, tömbökön + pár alap dolgokon (változók, stb), if feltételen (erre asszem 1 órát szántunk). És ennyi volt a programozás suliban.

Most elkezdtem erről az oldalról ismételni az eddig átvett anyagot: [link]

04. Gyakorló feladatok: 4-es, 5-ös feladatot már nemtudtam megoldani.

Mára elég volt, arra gondoltam, hogy holnap továbbmegyek az anyaggal (az oldal segítségével). Egyébként van egy könyvem is Programozás turbo pascal nyelven kezdőknek címmel.

2014. szept. 21. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik részét nem érted az egymásba ágyazott ciklusoknak?


Amúgy én annó C-vel kezdtem. Pascalt csak suliban toltam, de utáltam, és a mai napig rühellem.

2014. szept. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A lényegét megértettem szerintem, csak az adott feladatoknál akadtam el. Kb értem hogy mit kell csinálnia a programnak, de nem tudom megvalósítani. De holnap.. vagyis ma nekifutok mégegyszer szerintem és próbálom megérteni.

És amúgy C könyebb vagy érthetőbb nyelv mint a Pascal? Inkább foglalkozzak azzal? Vagy ha már belekezdtem a Pascalba akkor folytassam?

2014. szept. 22. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!