Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak egy szimpla érettségim...

Csak egy szimpla érettségim van és el szeretnék helyezkedni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Dolgoztam már ápolóként gondozóotthonban, majd a mentőszolgálatnál voltam betegszállitó. Most egy áruházban töltöm az árut de valamivel azért többre vágyom.. (gondolom ez nem túl nagy elvárás:D) Szerintetek mit lenne érdemes csinálni? Tanulni egy szakmát? Vagy fősulira menni? Egész jó érettségim lett, csak nem tanultam tovább, szóval ez is esélyes lenne.. Vagy esetleg külföldre kéne menni a jólét reményében?

2014. szept. 22. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és 23/F
2014. szept. 22. 12:58
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

"de valamivel azért többre vágyom"


Ha valóban többre vágy, azért tenni kellene, nem várni a mennyei mannát. Fektess bele a jövődbe, kezdj el szakmát tanulni, vagy szerezz diplomát!


Külföldre ne gyere addig, amíg nincs valamilyen szakmai tudásod. Szaktudás nélkül itt is csak árufeltöltő, mosogató, stb lehetsz, több nem. Többet keresnél, de több is menne el, végeredményben ugyanúgy élni minimálbérből Magyarországon, mint Nyugaton. Látom hogy élnek a minimált keresők itt, hátt...annál még otthon is jobb a helyzet.

2014. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Külföld, és idegennyelv nyelv-ha tudsz!
2014. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

"Külföld, és idegennyelv nyelv-ha tudsz!"


Ezaz! Gyarapítsa csak a mekis személyzetet külföldön, mert szaktudás nélkül többre nem viszi külföldön sem!

2014. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

"szaktudás nélkül többre nem viszi külföldön sem"


Ez nem igaz. Ha jól beszéli a nyelvet, akkor külföldön is gyorsan menetelhet azon a ranglétrán. Persze ha nem lusta.

2014. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

" "szaktudás nélkül többre nem viszi külföldön sem"


Ez nem igaz. Ha jól beszéli a nyelvet, akkor külföldön is gyorsan menetelhet azon a ranglétrán. Persze ha nem lusta."


szólj, ha felébredtél és kivetted a kezed a biliből!

2014. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érettségitől mit vársz? Semmi nem ér.

Egyik munkáltatót sem érdekli, hogy jó voltál esetleg töriből vagy matekból.

Vagy szakma vagy főiskola.

De főiskolán ilyen hozzáállással rögtön kiesnél. Ráadásul a diploma sem garancia semmire.

Gyakorlatilag mérnök,gépész, vegyész ami azt mondom értelmes diploma de azzal sem egyszerű.

2014. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mit ártott nektek a kérdező?? Mi az istenért kell ilyen gennyláda, gusztustalan, bicskanyitogató stílusban írni??????????

Különben is, Magyarországon a szakmát kitanult, és a diplomás sem kell mint munkaerő. Szóval tökmindegy.


Nem tudom miből vettétek ki azt, hogy ő csak lógatja a lábát, nem csinál semmit, és várja a sült galambot.. Dolgozott, ráadásul nem is akármilyen munkákból vette ki a részét, embereket segített, emberekért volt. Nyilvánvalóan amíg ti nem kerültök olyan helyzetbe, hogy egy ilyen ember segítségét kérjétek, addig nem tudjátok értékelni a munkáját, és alázatát. Na, most árufeltöltőként dolgozik, ezért szerintetek beszélhettek úgy vele, mint aki még a 8 általánost se végezte el???!


Szerintem csak akkor éri meg szakmát elvégezni, ha látod benne a munkalehetőséget. Nekem felsőfokú szakképzettségem van valószínűleg soha se fogok tudni elhelyezkedni a szakmámban, de engem nem is az motivált, hogy legyen munkám, hanem, a szakma szeretete.

Magyarországon körülbelül 5 féle szakmával, és diplomával lehet (biztosan) elhelyezkedni, de lehet, még túloztam is a számokkal.


Igazából azt a kérdést kell feltenned magadban, hogy mi érdekel. Ha tetszett ez a mentős, ápoló munka végezd el azt. Szerezz belőle diplomát, és menj ki külföldre dolgozni. Nyilván biztos nyelvtudással, de az egyetem vagy főiskola évei alatt úgy is köteleznek a nyelvvizsga letételére.

De fizikai munkát igénylő szakmunkásokat is keresnek külföldön. Pl ács, építőmunkás stb stb...


Mindenképpen azon van a hangsúly, hogy tanulj ki valamit. A szaktudást csak kamatoztatni tudod.

2014. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: Nem kell fennakadni a válaszolókon. Ez a kategória mindig tele van megmondóemberekkel... Nekem is már-már olyan érzésem van amikor beleolvasok itt a válaszokba, hogy akinek nincs 5 szakmája, 3 nyelvvizsgája és mellette 20 év tapasztalata, kösse fel magát.


A valóság viszont az, hogy ha nem vagy segg hülye, akkor könnyen találsz állást. Akár itthon, akár nyugaton. Én egyébként azt javaslom, hogy menj el valami megmunkálásos CNC-s szakmát szerezni, akár technikusit és amíg tart a tanulás, tanulj meg németül. Utána pedig irány Ausztria vagy Németország. Nettó 2000 euró alatt nagyon nem fogsz keresni és az árak, valamint a megélhetés ugyanazon a szinten van, vagy alacsonyabb, mint itthon (kivéve a nagyvárosok/belvárosok).

2014. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"szólj, ha felébredtél és kivetted a kezed a biliből!"


Anyád.

2014. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!