Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért osztják meg sikeres...

Miért osztják meg sikeres emberek a sikerük titkát?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért csinálják ezt, most ha üzleti szemmel nézzük, minél többen sikeresek, annál kisebb lesz az ő tárcájuk is, ezzel a befolyásuk is, nem értem, hogy miért akarják, hogy mindenki meggazdagodjon? Csak nekem fura az, hogy rengeteg műsort, meg miegymást csinálnak, már-már ingyen, hogy segítsenek? Nekik ebből mi a haszon?

2014. szept. 25. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyuk fel milliardos vagy, csinalsz egy ceget ami Luxus autokat arusit, mikor van nagyobb hasznod, ha a orszag 5% engedheti meg maganak az ilyen gepjarmuveket vagy ha a 15%-a?
2014. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha Gordon Ramsay megmutatja hogyan főz, attól még neked nem lesz Michelin-csillagos éttermed.

Sok könyvet lehet kapni, amelyeket úgy hirdetnek, hogy hipp-hopp milliárdos leszel, ha követed a tanácsaikat. Ezekben gyakorlatiasság, haszon semmi. Frázispufogtatás, semmitmondó süketelés.

Ezen kívül persze vannak olyanok is, amilyent kérdezel. Sikertörténetek. Csináld utána, és...

...és nem leszel kő gazdag.

Nem tudod lemásolni. Attól nem kell egyiknek sem félnie, hogy a tortából, amit ők sütöttek, kevesebb szelet marad nekik.

A műsor, meg miegymás csak sztori szinten avat be egyébkéntis a titokba. És sokszor felületes, szakszerűtlen fecsegés csak.


Vegyük magát az internetet. Ez kezdetben csak tudós csoportok közötti zárt kommunikációra lett kitalálva. Arra az információs robbanásra senki nem számíthatott, ami követte. Le tudod másolni? Nem.


Pici ország, pici siker, pici ötletből: netpincér.

Hogyan indult? Fiatal mérnökök. Egyetemisták, vagy éppen végeztek? Mindegy. Kitalálták, hogy az egyetemista mindig éhes, s soha nincs ideje enni. Lehessen rendelni telefonon.

Ma több országban jelen lévő hálózat. Ha ismered a sztorit, tudsz hasonlót? Ha igen, rajta!

Rubik Ernő sem gondolta, mekkora világkarrier lesz a kockájából, ami nem is játéknak készült eredetileg.

Ahhoz, hogy kaszálj, neked kell ügyesnek, találékonynak, s nagyon szerencsésnek lenned.

Nincs kész recept.

2014. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2014. szept. 25. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert megoszt 1 ötletet, amivel ő befutott, persze 153ezren utána csinálják, és egyiknek sem sikerül befutni? Miért? Azért mert már lerágott csont, nincs újdonság, lejárt lemez, stb. egy klón. Másolt dolog meg nem kell a kutyának sem.
2014. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én pedig már olyanokra gondoltam, hogy a hírnév miatt csinálják, hogy elismerjék őket, vagy hogy az ő üzletük még sikeresebb legyen ezáltal, esetleg azért, hogy jobb emberré váljanak, vagy pedig, pl ha egy magyar oszt meg ilyen tanácsokat magyarul, akkor hogy az ország gazdagabb, sikeresebb legyen..
2014. szept. 28. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!