Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lettél gazdag? Mit...

Hogyan lettél gazdag? Mit tegyen egy ember akinek már tanulni nincs lehetősége, hogy sikeres legyen és ne legyenek anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem tanulni mindenkinek van lehetősége. Még betanított munkásként, minimálbérből is lehet jelentkezni államilag támogatott képzésekre. Csak akkor keményen meg kell felelni a felvételin.
2014. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Így lehetsz gazdag: Tanulni, beleszületni,beleházasodni, összelopni, nyerni a lottón...
2014. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De azokat a képzéseket a hajadra kenheted hidd el tapasztalat..utolsó egyetértek
2014. aug. 3. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Még hozzátenném a megnyerő külsőt.

Egy rosszarci ffi hiába is végezné el az egyetemet, a legtöbb állásinterjú úgyis protekció és pofa függő, a papír megléte meg az, hogy egyáltalán szóbaállnak veled.


Míg nyugaton önéletrajzba tilos képet tenni a diszkrimináció miatt addig ez itthon bevett szokás...

2014. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Örököltem, de enélkül is nagyon jól fizető állásom van. Mindenképp tanulni kell, másként nem fog sikerülni semmi. Nem feltétlen egyetemi képzés, de azért legyen valami.
2014. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
66%

" Tanulni, beleszületni,beleházasodni, összelopni, nyerni a lottón..."

Az az igazság,hogy ezek a sztereotípiák nem igazak.

A beleszületés,beházasodás persze működik.

Összelopni?,igen sajnos olyan is van,de szerencsére ritka :)

Nyerni a lottón,erről csak annyit,hogy a lottó nyertesek 2 éven belül rosszabb anyagi helyzetbe kerülnek,mint amiben a nyereményük előtt voltak.Mivel annyi pénzt nem tudnak megkeresni,így gazdálkodni sem képesek vele,nem gondolnak rá,hogy többet csináljanak belőle,csak,hogy feléljék,mint az átlag emberek a fizetésüket.(Persze tisztelet a kivételnek)

Bocsi a kitérőért,csak bosszant,az emberek ilyen gondolkodása,azért mert ők nem képesek rá,hogy gazdagok legyenek,akkor már biztos senki sem képes,kizárólag a fent említett módokon.


A kérdésre térve:

Először azt kéne letisztázni,hogy mit akarsz

elérni,hogy ne legyen anyagi gondod,vagy mindenre teljen.

Én az utóbbiban tudok segíteni :)

De ha elvégzel egy jó iskolát,abból tényleg jól meglehet élni.

Azonban,ha gazdag akarsz lenni,akkor ott nem az iskolán múlik a dolog.Nem azt a tudást kell megszerezned amit az iskolában tanítanak,ha így lenne,akkor elég sok Rolls Royce,Pagani,Maybach....stb. szaladgálna az utcákon,de nem így van.Ha sikeres akarsz lenni,először is hinned kell magadban,hogy megtudod csinálni,amit akarsz.

Az iskolai tudással ellentétben speciális tudást kell megszerezned,amivel kevés ember rendelkezik.A barátaidat el fogod veszíteni,mindenki le fog nézni,és folyamatosan mondani fogják,hogy menj el inkább dolgozni...stb.Ezt el kell viselned. (Persze később lesznek új barátaid,akik már ebben az életben élnek,ők nem fognak elítélni :) )

Az iskolai végzettség akkor számít,ha beosztott leszel,de ott nem lehetsz gazdag,mert korlátoltak a lehetőségeid.

A legtöbb híres üzletember érettségivel rendelkezett,amikor meggazdagodott (persze volt aki később elvégzett egyetemet,képzést...stb,hát akkor már bármit megtehetsz ;) )


Nem akarom nagyon elnyújtani,ha részletesebben érdekelne írj privátban nyugodtan. :)


A legfontosabb az,hogy ne legyél olyan,mint a legtöbb ember,mert akkor te is csak úgy fogsz élni,mint ők,és bízz magadban,hogy megtudod csinálni :)


Én voltam szegény is (nagyon),gazdag is,és bátran állíthatom,hogy igen :

A PÉNZ BOLDOGÍT

2014. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezedben az internet, mérhetetlen mennyiségű tudásanyaggal. Nyelv, informatika, elméleti technológia, matematikai ágazatok, kutatás, mind elérhető, havi átlag ötezerből. Csupán az energiát és az időt kell belefektetni, az így megszerzett tudással már lehet kufárkodni.
2014. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

a 2. hazassagomat esszel kotottem. a ferjem 27 evvel idosebb mint en. eleinte szokatlan volt hogy apam lehetne de aztan megszoktam. rendes ember, balvanyoz engem es nincs olyan dolog amit nem kaphatok meg tole. a hazassagunk 5. eve utan kaptam tole ajandekkeppen egy vallalat tarstulajdonosi reszet ami egesz eletemre biztositja a megfelelo szintu eletformat. ha meghal miutan nincs gyermeke a vagyon termeszetesen ram marad.

Nem otthon elunk es mivel a csaladom ellenezte a hazassagot kapcsolatot sem tartunk senkivel.

2015. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!