Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg hiba volt elvállalni...

Tényleg hiba volt elvállalni azt az állást?

Figyelt kérdés
Párom informatikát tanul (autodidakta módon) közel 2 éve, az egyetem befejezte (ami egyébként egy másik terület volt) után döntött így, hogy ezzel szeretne a jövőben foglalkozni. Úgy gondoltuk, addig is jobb, ha elmegy dolgozni egy olyan helyre, ahol pénzt is keres rendesen és ideje is marad, így elment részmunkaidőben dolgozni külföldön egy elég alja helyre, közben pedig a szabadidejében itthon tanult, gyakorolt (ja, és közben elég jól meg is tanulta a nyelvet). Azonban lassan ideje lenne a szakmában, informatikusként elhelyezkedni, szintén külföldön tervezi ezt is. Szerintetek rossz szemmel fognak emiatt nézni rá, hogy diplomával képes volt kb. 1,5 évig egy alja helyen dolgozni, ahelyett, hogy egyből az informatikai területen kezdett volna? Kompenzálhatja az elszántság, hogy valaki a legtöbb szabadidejét ennek a tanulására szánta az elmúlt 2 évben, azt, hogy kb. 25 éves koráig össze-vissza csinált mindenfélét (informatika szakot otthagyta egy gazdaságiért, majd utóbbit elvégezte, utána pedig egyből visszatért az informatikához, csak más részterületéhez)? Fel fogják így venni valahová is?
2014. szept. 29. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Tehát nincs végzettsége az adott területre és munkatapasztalata is valami tök más aljamunkában van?


Hát sok szerencsét.


Nem volt hiba a munka, mert élni kell valamiből, de azért az ilyen szakmákban elvárják a végzettséget, meg a tudást is, nem azt, hogy megjelenjen egy gazdasági végzettségű árufeltöltő és azt mondja, hogy egyedül megtanultam ám higgyétek el... Nem hiszem, hogy azt fogják nézni, hogy nocsak ez a másmilyen diplomájával egy alja helyen dolgozott, de hülyeeeee. Hanem azt fogják nézni, hogy se végzettsége se munkatapasztalata a területen, köszönjük majd értesítjük.

2014. szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyrészt tanult informatikát, a 210 kreditből 130-140-et megszerzett egy informatikai szakon, csak diplomája nincs belőle. Másrészt egy kevés kis tapasztalata is van, mivel webfejlesztésről írtam (hogy konkretizáljam a dolgot), itthon weboldalakat csinál a szabadidejében.
2014. okt. 2. 19:08
 3/10 anonim válasza:

Abban igaza van az elsőnek, hogy egyetlen céget sem érdekli igazán, hogy 210 kreditből, ő mennyit szerzett meg info szakon, külföldön meg pláne nem.

Ne ess neki az elsőnek, mert ahogy olvasom elég kezdetleges elképzeléseid vannak a munkaerőpiacról.

Nem az a gond, hogy eddig hol dolgozott, hanem az, hogy nem infos a végzettsége és nincs tapasztalata és info területen akar dolgozni. A webfejlesztés nem igazán infos munka, nálunk a menedzserasszisztenst küldték el ilyen tanfolyamra öt hónapos volt és ő csinája a cég honlapját.

Én megértem, hogy véded a párodat és minden eredményét pátosz övezi a szemedben, de kőkemény kapitalizmus van kint, iskolázottság, referenciák nélkül kevés az esély.

Arra hívta fel az első a figyelmedet, hogy nem a lényegre fókuszálsz ebben a kérdésben.

Nyugodtan lepontozhatsz de ettől még igaz, hogy jóval reálisabban kellene mind a párodat, mind a külföldi munkaerőpiacot szemlélni.

2014. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És akkor mihez kezdhetnénk? Egyetemre nem tud menni (sem ideje, sem pénze rá, hisz szülői támogatás már nincs és meg kell élnünk valamiből), az OKJ-s tanfolyamok a szakmabeliek szerint semmit sem érnek, akkor hagyja az egészet a francba, a 2 éves tanulás egy nagy nullát ér és örökké dolgozzon egy alja helyen?
2014. okt. 3. 13:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves második, annyit még hozzáfűznék, hogy aki egy 5 hónapos tanfolyam után webfejlesztőként dolgozik, az annyit is ér. Mások 3-5 évre saccolják, hogy ennyi idő alatt lehet megfelelő szintre kitanulni.
2014. okt. 3. 13:55
 6/10 anonim válasza:

Azt írod, hogy info szakon már megvan neki 140 kredit teljesített tárgya, ez kb 2 év, az informatikus képzés meg 3,5 max 4 év ha valaki csúszik. Iratkozzon be ugyanoda ahol anno tanult és diplomázzon le. 1,5 évet kibírtok ha egy kicsit összehúzzátok a nadrágszíjat. Jöjjön haza, fejezze be a sulit, diplomázzon le, nyilván nem nappalin, hanem levelezőn vagy estin közben kezdjen el valahol infos területen gyakornokként dolgozni.

Azért érdemes abban a suliban folytatni, ahol elkezdte, mert ott az összes kreditet beszámítják, míg másik helyen max 70-et és az sem biztos, ha a tematika nem egyezik.

Ha levelezőn vagy estin folytatja a saját régi sulijába akkor nincs ez a gond, mindet elfoganak.

Nézd az önképzés szép dolog, de csak ha van hozzá alap, a munkaerőpiaon pedig az alap, hogy legyen egy diplomád, ha normális állást akarsz.

Senki nem mondta, hogy alja munkát kell élete égéig csinálni, de igen, amíg le nem diplomázik áldozatokat kell hozni és összehúzni a nadrágszíjat.

Egyébként munka mellett is lehet nagyon jó eredményekkel tanulni. Tekintsétek úgy, mint azt, hogy a jövőtökbe fektettek be. 1,5-2 évig kevesebb mozi, pizza, utazás, blui, lakásfelújítás, ruhák vagy amire nálatok megy a pénz, ezt nektek kell tudni.

Nem kioktatás egyébként, mert én is meló mellett csináltam a bsc-t és most az msc-t is és egyik sem volt államis, tény, hogy három évig nem voltam nyaralni, de 5 é alatt kétszer léptettek elő és a kezdő fizetésem majdnem négyszerét keresem most. Az informatika területen meg még dinamikusabban fejlődnek a dolgok, a pozíciók és a fizetések.

Szóval nem keseregni kell, meg elvárni, hogy nektek minden jár, hanem tenni a dolgokért. Plusz ami még nagyon fontos, próbáljátok magatokat és a saját jelenlegi helyzeteteket sokkal reálisabban szemlélni, mert ez így nem jó.

Nagyon szép, ha az ember támogatja a párját, de el kell döntnei, hogy közösen el akartok-e valamit érni az életben agy nem....ha igen, akkor nem kizárólag támogatni kell a másikat, hanem igenis cseszegetni, hogy haladjuk....erre pedig ebben az esetben az ő oldaláról a suli folytatása a mód.

Azt pedig, hogy ő kint milyen melót végzett senkit nem érdekel. Tapasztalatot és nyelvet tanulni ment ki és ki akart lépni a komfortzónájából és pont. A többihez senkinek semmi köze.

2014. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
75%

Kedves Kérdező és a Barátja!

Nektek lehet bármilyen véleményetek egy 5 hónapos web tanfolyamról, de sokkal inkább be kéne fejezni mások lenézését és kilépni az álomvilágotokból. Ez a fajta rosszindulat nem méltó olyan emberekhez, akik már dolgoztak külhonban. Nem lehet, hogy inkább a hozzáállásotokkal van a probléma és ezért nem jutottok egyről a kettőre?

Azt gondolom, hogy maximálisan segítő szándékkal álltam hozzátok, ti pedig csak kötözködtök ls kifogásokat kerestek. No comment.

Egyébként ahogy írtam a hölgy menedszerasszisztens és a cég küldte el a képzésre. 4 hónapot dolgozott a cég honlapján és alternatív különdíjat kapott, erről ennyit.

Amit írtok a 3-5 éves periódusról az több, mint nevetséges , egy komplett számlázási és ügyfélkiszolgálórendszer bevezetése a nulláról nem több, mint 6-8 hónap. Két ilyen bevezetésben vettem részt. Egyébként mindemellett csak így önszolgalomból már én is csináltam weblapot, nem agysebészet, pedig nekem aztán tényleg semmilyen előképzettségem sincsen. A párom cégének kellett egy jó honlap. Ami ugye azzal kezdődik, hogy kell egy jó üzleti specifikáció, legalábbis jobb helyeken.

Tehát le lehet nézni mindenkit csak nem érdemes. Sokkal kisebb arc, sokkal több realitásérzék, én ezt tudom javasolni.

2014. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, én egyébként már próbáltam rászedni a páromat az egyetem befejezésére, de nem igazán hajlandó rá, egyrészt azért, mert néhány tárgy elég nehezen ment neki (ami mellesleg ehhez a szakmához nem kell), másrészt szerinte a tantervben nincsenek is olyan tárgyak, amikből valamit is tanulna ehhez a szakmához, szerinte az a szak más területet tanít (gazdaságinformatika). Én meg nem ismerem annyira alaposan azt a szakot, hogy ezt megítéljem. A cseszegetésből pedig nincs hiány, csak hát elég nehéz vele. Mintha őt kevésbé zavarná, hogy diplomás emberként aljamunkát végez.
2014. okt. 3. 14:25
 9/10 anonim válasza:
100%

Az a baj tudod, hogy a munkaerőpiacon senkit nem érdekel, hogy a párodnak mi a véleménye a felsőoktatásról, ők ebben látják biztosítva a tudást.

Egyébként pl egy JAVA programozói tanfolyammal marha sokat lehet keresni. De azt kell mondjam, hogyha a gazdinfos képzés problémákba ütközött akkor nem biztos, hogy a JAVA menne. De meg lehet próbálni viszont tény, hogy drága.

A pasik egy része egyébként hajlamos elkényelmesedni és nem érdekli mi lesz vele, csak a saját elgondolásuk számít. Nehéz néha, ezt elhiszem :)

2014. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam ezt mondani, de nála nem az eszével voltak a gondok, hanem a hozzáállással. Sokszor be sem járt órákra, ellinkeskedte az egészet, azért nem sikerült. Most viszont, hogy benőtt a feje lágya, már sajnos majdnem 400 ezer ft lenne egy félév és még kellene 3-4 félév neki, ezért is fél belevágni.

Arról pedig, hogy a munkáltatók mit várnak, annyit, hogy a legtöbb álláshirdetésnél nem szerepel feltételként a felsőfokú végzettség (az már más kérdés, hogy két ember közül a diplomásat fogják felvenni).

2014. okt. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!