Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak az alkalmi munkált...

Mit mondjak az alkalmi munkáltatómnak, miért mentem el az előző helyről próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Az előző helyen csupán 2 napot dolgoztam le, majd próbaidő alatt felmondtam több ok miatt is, melyek a következők voltak: nagymamám kórházba került, akit közben édesanyám látott el, járt be hozzá, töltötte ott a napjait, és a kisfiamat nem tudta volna minden nap hozni és vinni az óvodából.

A másik ok, az, hogy azt beszéltük meg még a munkakezdés előtt 2 héttel, hogy reggel 8-tól délután 4-ig lesz a munkaidőm, majd az első munkanap bejelentette, hogy mégsem, hanem lesz, hogy reggel fél6-ra kell mennem és lesz hogy este fél7-ig kell dolgoznom, amit nem tudtam volna vállalni a gyerek mellett.


Most ajánlottak nekem egy alkalmi munkát ugyanebben a munkakörben, mint az előző munka is lett volna, de nem tudom, hogy ezeket elmondjam-e az alkalmi munkáltatómnak vagy kegyes hazugságba vessem magam és mondjak neki mást?

Az itteni munkarendem gyerekbarát lenne, vagy 7-15-ig, vagy 9-17-ig, és az is tetszik, hogy ez csak alkalmi munka lenne, nem kellene minden nap ott lenni, ami kezdésnek nekem tökéletesen megfelel.


2014. okt. 1. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aszerint cselekedj másokkal ahogyan szeretnéd, hogy veled bánjanak.


Szeretnéd, hogy a munkaadód hazudjon neked? Ha nem, akkor te se hazudj neki, hanem mondd el mi volt a helyzet.

2014. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én sem szeretnék hazudni, de az se lenne jó, ha ez miatt megbízhatatlannak tartana és mégse venne fel ezek miatt.
2014. okt. 1. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ne mond el. Ha "panaszkodsz" az előző munkahelyedről az rossz fényt vet rád és arra fognak gondolni, hogy majd erről a cégről is csak negatív véleményeid lesznek és ezért nem alkalmaznak.
2014. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően azt mondd, ami történt, viszont pár apróság:

Édesanyád megbetegedhet, elköltözhet, vagy bármi műs történhet vele. Akkor ki látja el a gyermekedet? Erre valamit ki kellene találni, nem csak amiatt, mert konfliktusod lesz a munkáltatóval.


Más: az mindegy, mit mond a munkáltató az udvarlási időszakban, az számít, ami a munkaszerződésben van. Ha te aláírtad, hogy reggel hattól van a munkaidőd, marhára mindegy, hogy a munkáltató korábban mit mondott, behívhat reggel hatra és kész. Nem írunk alá olyan munkaszerződést, amiben más van, mint amit megbeszéltünk. Nagyon sok nagyszerű, ésszerű, kedves vagy trükkös kifogást fogsz hallani, hogy miért írd alá pedig közben majd máshogy lesz, de végül azt fogod kapni, ami a papíron van. Ezt nevezheted átverésnek, ha úgy könnyebb, viszont bármilyen hivatalos fórumon ez a te felelősséged.

2014. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy az előző helyen úgy kezdtek el foglalkoztatni, hogy munkaszerződést nem is írtam alá.
2014. okt. 4. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!