Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted melyik a legjobb...

Szerinted melyik a legjobb önéletrajz?

Figyelt kérdés
Én kb már 4-5 helyről halottam mindig mást, hogy melyik önéletrajz az, amit a munkáltatók kedvelnek, melyikkel hívhatom magamra fel a figyelmet. Habár szerencsére jelenleg dolgozom, meg messze állok még attól, hogy fontos legyen az önéletrajz megírása, de komolyan mondom ha most kéne írni, nem tudnék, mert már annyira eltérő dolgokat halottam róla. Tapasztalati szinten, melyik az a fajta önéletrajz ami tényleg figyelemfelhívó és sikeres lehet? Persze tudom, hogy elsősorban mégiscsak a végzettség és a szakmai tudás, tapasztalat a fontos.
2014. okt. 4. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Még ha dolgozol is jelenleg, akkor sem árt, ha van egy frissen tartott önéletrajzod. Általánosságban az a jó önéletrajz, ami jól kiemeli azokat a tapasztalataidat és kompetenciáidat, amelyek alapján alkalmasnak tűnhetsz a megpályázott pozícióra.


Mindenképpen legyen jól tagolt és áttekinthető, ne legyen benne semmilyen nyelvi/helyesírási/gépelési/formázási hiba, legyen rajta egy mosolygós de elegáns fénykép, amin csak nyaktól felfelé vagy látható, és ne legyen hosszabb 2 oldalnál (pályakezdők esetén 1 oldalnál).


Elöl legyenek azok a leglényegesebb információk, amelyek megragadhatják a HR-es figyelmét. Ha ránéz, kb. 10 mp eldönti, hogy érdemes-e tovább foglalkoznia vele, így kulcsfontosságú, hogy ennyi idő alatt szemet szúrjon neki, amit ki akarsz emelni magaddal kapcsolatban.


Ma már nem divat a karriercélt, hobbikat, családi állapotot és hasonlókat feltüntetni a szakmai önéletrajzon, viszont szinte kötelező a kísérőlevél/motivációs levél csatolása. Pályakezdők esetén az önkéntességet, társadalmi/közösségi szerepvállalást is érdemes megemlíteni.


Azt pedig, hogy a tanulmányokat és munkatapasztalatot milyen sorrendben, tagolásban és részletezettséggel tünteted fel, ahogy már említettem, a pozíció és az önéletrajz tartalma dönti el. Általában jó öltet előre venni a kompetenciákat, szakértelmet, nyelvtudást, utána a munkatapasztalatokat (idő, cég, pozíció, feladatok, elért eredmények) fordított időrendi sorrendben, és a végére a tanulmányokat, majd az egyebeket. De ez sem általános érvényű szabály, mindig az adott helyzet dönti el, hogy mi a legjobb.

2014. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!