Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mettől meddig dolgoztok,...

Ti mettől meddig dolgoztok, milyen munkarendben?

Figyelt kérdés
Csak állami szférában dolgoznak az emberek 8-16:30ig, hétfő és péntek kivételével? Én 9-18ig dolgozom hivatalosan, de amúgy a főnököm úgy kezeli rugalmasan a munkaidőm, ahogy neki tetszik: valamikor berendel 8:30-ra is, de az fix, hogy 18:30-nál előbb sose végzek! Valamikor éjfélig túlórázom és nagyon elegem van, mert mindig váratlanul érnek az események, és nem érdekli, hogy lenne esetleg programom munkaidő után.

2014. okt. 6. 16:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Normális az, ha szabadságon vagyok, vagy munkaidőn kívül még céges ügyeket kell intéznem? Elegem van, nem tudok kikapcsolódni 50 + órákat dolgozom minimálbértől picivel többért. Egyszerűen ki vagyok égve, pedig pár hónapja vagyok a cégnél.
2014. okt. 6. 16:53
 2/5 A kérdező kommentje:
De tényleg baromira bosszant, hogy se a kollégáim, se a főnökeim nem tudják hol a határ. Engem felháborít, hogy a magántelefonomon kell céges hívásokat bonyolítani saját kontómra, és ha nem vagyok az irodában azonnal megtalálnak egy cseppet se tudok kikapcsolódni. És persze a magántelefonomon hívnak, amin a családtagjaim, barátaim is. miattuk nem fogok még egy telefont fenntartani, cégesről szó se lehet, "örüljek, hogy dolgozhatok", a "toll meg ne essen ki a kezemből munkaidő végén". Mondom, minimálbértől picivel többet keresek.
2014. okt. 6. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem mész el máshova dolgozni? Ha van versenyképes végzettséged, akkor nem gond állást találni. Ha meg csak egy szál érettségid van vagy az se, akkor örülj, hogy egyáltalán van munkahelyed.

Programozó vagyok, egy nagy cégnél dolgozom kötetlen munkaidőben, ami gyakorlatban 8:30-tól 15:30-ig tart 1 óra ebédszünettel, de senki nem szól rám, ha néha hazamegyek délben. Mivel a céges telefont ingyen használom, ezért engem is megtalálnak néha munkaidőn kívül munkával, de bármikor mondhatok rá nemet és ha elvállalom, akkor kifizetik túlórának. Ha rám akarnának kényszeríteni hirtelen egy kötött munkaidőt, akkor kb. fél óra alatt találnék másik állást és ezt tudják a főnökeim is. Ezt jelenti, ha versenyképes szakmád van.

2014. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
7:30tól-16:30ig! Nem állami cég.
2014. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg velük, úgy tiszta sor. Ha változtatnak, akkor probléma megoldva, ha nem, akkor ugye "el lehet menni"... És szomorú, de ez így van. Majd csinálja más. Ez a probléma. ha nem látod a kiutat, kezdj el másik állást keresni...


Amíg multinál dolgoztam, elég rugalmas volt a munkaidő, később jöttem, hamarabb mentem, amikor lehetett, a lényeg, hogy a munka meglegyen. Most egy magyar cégnél dolgozok, félig feketén ("majd kipótoljuk"), a szabadnapomon rendszeresen berendelnek meetingekre, oktatásra, a felettesem sokszor elérhetetlen, hiába van sürgős munkaügyi dologról szó...


Régen is volt olyan, hogy éjfélig benn voltunk húzós időszakban, de utána lecsúsztattuk. Minden le volt írva, mindennek megvolt a maga folyamata. Most? Ahogy esik, úgy puffan...

2014. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!