Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 műszakos munkarendben fogok...

Inowiel kérdése:

3 műszakos munkarendben fogok dolgozni hétfőtől péntekig. Konkrétan mennyi fizetést fogok kapni az órabérem alapján?

Figyelt kérdés

Az órabérem 800 forint. A műszakok hetente váltják egymást. Én úgy tudtam, hogy este 6-tól reggel 6-ig 30%-os pótlékot fogok kapni. A munkaszerződésben viszont így szerepel a szöveg: "A bér egyéb elemei: Éjszakai pótlék 15%, műszakpótlék 30%, pihenőnapi 100%. Minden pótlék számítási alapja az alapbér. Többféle pótlékra való jogosultság esetén a pótlékok összeadódnak."


Segítsetek kérlek, hogy mennyit fogok kapni például, ha 4 hetet dolgozom, ebből 1. hét d.e., 2. hét d.u., 3. hét éjsz., 4. hét. d.e.



#műszakpótlék #3 műszakos munkarend
2014. júl. 18. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
142ezer bruttót.
2014. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kb. ennyire gondoltam.
2014. júl. 18. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
az éjszakai és a műszakpótlék nem adódik össze, és ha ünnepnapon éjszaka dolgozol, akkor az nem számít munkaszüneti napon végzett munkának.
2014. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, hogy mi miért adódik össze, mert az idézőjel alatti rész a szerződésből lett másolva, tudomásom szerint viszont este 6-tól reggel 6-ig van 30% pótlékom és slussz. Akkor milyen 15%-os éjszakai pótlékkal jönnek?
2014. júl. 18. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
azért jönnek vele, mert nem mindenki jogosult műszakpótlékra, de éjszakaira attól még jogosult lehet.
2014. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!