Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert nem fogadjak el nyelvtud...

Miert nem fogadjak el nyelvtudasnak az anyanyelvi szintu angolt bizonyitvany nelkul?

Figyelt kérdés
Palyakezdo 24 eves srac, angliaban szuletett es elt 21-eves koraig, de a csalad haza koltozik, a srac magas vegzettseggel rendelkezik munkat keres, minden jol megy az interview-n, de mivel az angolrol nincs bizonyitvanya eltanacsoljak. MIERT?
2014. okt. 8. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert ez Magyarország. Itt a munkáltatók nagyon rá vannak izgulva a papírra, sajnos.
2014. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

azért, mert Magyarország még mindig a papírok országa sajnos.

de mondjuk keressen olyan helyet, ahol ez mégse számít, mert lehet, hogy csak nem volt szimpi és találtak egy kifogást. akinek van esze, emiatt nem utasítja el.

2014. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy kamu történet.


Soha az életben nem kérdezték a nyelvvizsgám szintjét egyetlen interjún sem.


Ha a srác olyan májer, akkor meg tessék levizsgázni, szerintem nem fog neki gondot okozni....

2014. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolsónak igaza van. Ha igaz a történet akkor tegye le, semeddig nem fog tartani.

Amúgy lehetséges, hogy a munkáltatónak le kellett volna igazolnia valamilyen okból, hogy tárgyalóképes angol nyelvtudása van ?

Más esetben nem látom reálisnak, hogy csak fogják és "ha nincs papirod akkor hiába makogsz itt angolul úgy se tudsz semmit". Nincs ilyen hülye ember.

2014. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez elég fura... Felsőfokúm van, viszont a papírt még sosem kérték, ellenben mindig (3x) kellett angolul beszélgetnem a felvételin, és a tudás számított.
2014. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Voltam már pár interjún, mindenhol angolul folyt az interjú nagy része, és az esetek 90%-ban kértek nyelvvizsga bizonyítványt is. Csak tudnám, hogy minek, ha egyszer látták hogy tudok angolul. Azóta magam is munkaadó vagyok, és sz*ok bele a papírokba, ha tud valaki valamit, nem érdekel a papírja.
2014. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak Magyarországon vannak ráizgulva a papírra;normális pozícióba sehol sem tudsz pályázni papírok nélkül. Az csak urban legend, hogy a szakmunkásból CEO lett Ausztriában... :).

Szóval; emelje ki a kísérőleveledben, hogy beszéli a nyelvet és szeretné, ha tesztelnék a tudását.

Akkor talán figyelembe veszik és megkaphatja a pozíciót, de a fizetésében extra illetményként - értelemszerűen - nem fog megjelenni (mert ahhoz papírral kell leigazolnia - de ez Angliában is így van az idegen nyelvekkel).


Nekem egy picit sántít a sztori, mivel az SSC-k tele vannak anyanyelvi külföldiekkel majd minden nyelven... biztosan ez a baj?

2014. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Ez a kérdés szerintem is kamu. Egyetlen komoly cég sem fog eltanácsolni senkit csak azért, mert nincs papírja a nyelvtudásról.
2014. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet, h a kérdező vmi közig. szervnél volt állásinterjún? Külügyminisztérium, nagykövetség, BÁH, MTA, OBH, stb...?
2014. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Ezt nem hiszem el. Egyetlen magyarázat lehet, az hogy hivatalosan, ha nincs végzettségnek megfelelő papírja nem alkalmazhatják, mert megbüntetik a céget, bár az a nyelvre nem vonatkozik. Szerintem csak kifogás volt, hogy miért a havert vették fel
2014. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!