Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Piacképtelen alapszakkal...

Piacképtelen alapszakkal hogyan lehetne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok dolog érdekel és az egyetem alatt még több dolog keltette fel az érdeklődésemet. Azonban munkaként még mindig csak a világmegváltó álommunkákat tudnám elképzelni. Ami munkába eddig beleláttam - akár a szakommal kapcsolatos akár nem -, mindet monotonnak, unalmasnak tartottam.


Arra gondoltam, hogy dolgoznék pár évet (bármit, ami jön), esetleg vállalnék gyermeket, és ha a gyerek nagyobb vagy ha még nincs gyerek és olyanom van, akkor levelezőn, estin elvégeznék valami OKJ-t esetleg mesterszakot, alapszakot bármit.

Lényeg, hogy rájöjjek, mi érdekel legjobban (ami piacképes is) illetve leszálljak a magas lóról, ne tartsak minden munkát monotonnak, hanem mondjuk tanuljak meg apró dolgokat is értékelni.


Szerintetek logikus az alapelgondolás?

A pár év alatt, amíg dolgozom, szeretnék spórolni is. Úgy sejtem, az már 110-120 nettónál szóba jöhet, mármint annyinál legalábbis még nincs gáz hónap végén, hanem marad is.

Csakhogy piacképtelen a szakom, kb olyan amivel mindenhol kiröhögnek, hol fogok tudni elhelyezkedni?


Látok olyanokat, akik nehezen helyezkednek el, és általában alkalmi munkákat kapnak és mondjuk egy adott fél évben dolgoznak három hónapig és munkanélküliek három hónapig...


2014. okt. 16. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
sehogy, bár ahogy nézem valószínűleg nő vagy, 20-30 között van esélyed irodai munkára vagy eladónak, utána meg el kel lvenni egy gazdag lúzert.
2014. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az irodai munka jó, de szerintem az eladói is addig, amíg fel nem növök úgymond.

Aztán csak kitanulok valami szakmát.


Azt hiszem, nem az a típus vagyok, akit el kell tartani!!

2014. okt. 16. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Te simán idióta vagy, bocs. Ilyen értelmetlen, összefüggéstelen szöveget megírni...
2014. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor írj te egy logikus szöveget úgy, hogy a családi helyzeted nem túl jó, reményed egy jobb életre nem sok, egy büfészakkal el***tad a kezdeti lehetőségeidet, sok szempontból hátrányból indulsz és egy bonyolult szituációt próbálsz rendesen elmagyarázni.



És azt mondani, írni valaki, hogy idióta, szimplán gyökérség.

Mellesleg megnézném, élőben mikor mondanád ezt bárkire is. Igen, azt fogod írni, hogy élőben is mondanád, de megnézném...

2014. okt. 18. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen szakod van? Olyan nincs, amivel egyáltalán nem lehet elhelyezkedni, legfeljebb nem kapkodnak utánad, neked kell utánamenni a dolgoknak. Egyik barátnőmnek például művelődésszervező diplomája van, amit általában hírhedten büfészaknak tartanak, mégis kapott vele olyan állást, amit szeret csinálni. Oktatásszervező az egyik főiskolán.
2014. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!