Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az összes bölcsész diploma...

Az összes bölcsész diploma piacképtelen? Meg se próbáljak, majd a papírommal elhelyezkedni semmi értelme?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 12:36
 1/9 étoile et lune ***** válasza:
73%
Bölcsész karon szabad bölcsész diploma? Ne itthon akarj elhelyezkedni, és máris lelkesebb leszel. Külföldön igenis van kereslet minden diplomás emberre, csak Magyarországon divat lehordani bizonyos szakokat. Én például Kommunikációra jelentkeztem, mert azután mehettem volna olyan mesterképzésre, ami ténylegesen érdekel. Büfészaknak tartottam, és szégyenlősen feleltem a ,,milyen szakra mész?" kérdésre, mert ugye mindig ugyanaz volt rá a reakció. De aztán felvettek, és iszonyatosan sok tanulnivalót kaptunk, rengeteg kötelezőt és házit, a tanárok mind intelligensek voltak, és korántsem hülyeségekről tanultunk. Azok, akik büfészaknak neveznek szakokat, rohadtul csak azért teszik, mert mások is ezt mondják, mert amúgy életükben nem néztek még utána, mit tanulnak egy ilyen szakon és miket lehet dolgozni ilyen diplomával. Gőzük sincs semmiről. Sok olyan álláshirdetést látok, amikhez kommunikációs diploma kell. Jah és én olyan egyetemre jártam, ahol a Bölcsész karhoz tartozott a Kommunikáció, és minden tanár kikötötte, hogy aki nem jár be órákra, az bukik, szóval nem egy laza szak a kommunikáció se, reggel mentem, este jöttem, hétvégén leckéztem, szerintem intenzívebb volt, mint más egyetemek, amik mellett még diákmelózásra is van idő.
2012. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 étoile et lune ***** válasza:
84%
Szóval bölcsész diplomával is el lehet helyezkedni, de utána érdemes mesterképzésre menni, hogy tuti legyen a dolog. Irodalom területén lehet vele elhelyezkedni, akár kiadókban is, ennyit tudok róla, mást nem.
2012. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem a végzettségedtől függ az elhelyezkedés, hanem attól, hogy mennyire vagy talpraesett, életrevaló és kiket ismersz. Az egyik barátnőm egy gagyi filozófia alapszakot végzett. Hobbiból elvégzett egy ingyenesen tanfolyamot, ahol játékos módon arról tanulnak arról illetve azt gyakorolják, hogy kell interjúztatni, miket csinál egy HR-es, hogyan alapítasz céget, meetingeket szerveznek..stb. Közben megismerkedett egy csomó emberrel és nap mint nap kapja az állásajánlatokat (nem ő keres, őt hívják!). Egyébként én német nyelv és irodalom szakon végeztem, holland minorral kiegészítve. Nekem tanári végzettségem van a némethez, jelenleg magánórákat adok és recepciós vagyok egy hostelben. Tehát az elhelyezkedés mindig, minden szak esetében attól függ, hogyan állsz hozzá. Ismerek regisztrált munkanélkülit "menő" építőmérnök diplomával...
2012. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A bölcsész diplomák sajnos sem otthon, sem külföldön nem nagyon keresettek. Itt élek Angliában, a pályakezdő fiatalok panaszkodásával tele van az újság, az újságcikk végén kiderül az is hogy miért. Az egyik valami filozófia-etika szakon végzett, a másik meg tánctanár. Na így persze hogy munkanélküli lesz valakiből. Bezzeg a mérnökök, IT-sek találnak munkát, igaz ők sem annyi közül válogathatnak mint a válság előtt, de azért még mindig ők vannak nyeregben. Tudom, mert külföldiként 2,5 hét alatt helyezkedtem el Java programozóként, és semmivel sem kapok kevesebb bért, mint a hasonló tapasztalattal rendelkező angol kollégáim.
2012. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 étoile et lune ***** válasza:
87%

Tényleg csak hozzáállás és talpraesettség kérdése. Ha csak jobb híján mész egy szakra, de nem szereted meg különösebben, csak csinálod, mert valamit kell csinálni, akkor sosem leszel vele sikeres. De ha lelkes vagy, az lesz és kész, ez így működik. :)

Vagy menj egy olyan szakra, aminek a végzettjeire nagyobb a kereslet, de azt meg sosem fogod szeretni, nem leszel vele sikeres és boldoggá sem fog tenni. Egyetem választáskor csakis magadra hallgass, ne arra, hogy másoknak mi a véleményül róla.

2012. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerettem az iskolámat, a szakomat, a tanáraim nagyrészét, és az órák jó részét.

Voltak, olyan tanáraim, akik olyan órákat tartottak, végig veszettül figyeltem, és jegyzeteltem, mert nagyon jók voltak.

De szembe kellett néznem, hogy a nemzetközi tanulmányok szak egy rakás sz.r a MUNKAERŐPIACON.


"Csak magamra hallgassak, ne mások véleményére" A munkaerőpiac véleményére KELL hallgatnom, mert különben sosem lesz munkám, egzisztenciám, és családom sem, mert nem fogom tudni miből eltartani őket.

2012. ápr. 24. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos így van, piacképtelen. Nincs sok értelme. Szeretheted, várhatod a Nagy Lehetőséget, de ha nem jön, akkor szépen éhen is halsz a diplomáddal.

Olyan papírt kell szerezni, amivel biztosan el lehet helyezkedni.

2012. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én francia szakos bölcsészként végeztem, 2 évig tudtam dolgozni "benne", azaz titkárnő, fordító, asszisztens voltam. Utána megszűnt a munkahelyem és most másfél éve munkanélküli vagyok. Egy irodai pozícióra se hívnak be. Azóta elvégeztem egy okj-s képzést, hogy legyen szakmám.....de azzal is bebuktam. Szerintem a bölcsész végzetttség semmire nem jó magában, mellé kell még vmi szakmajellegű dolog. Ha újrakezdhetném informatikus lennék...azok többsége degeszre keresi magát, főleg multicégnél!!!
2012. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kapo1588 ***** válasza:
100%
Nyelveket mennyire beszéled? Ehhez a szakhoz elvileg fontos. Nekem három ismerősöm végezte ezt és mind a háromnak jó állása van multiknál szóval annyira nem hiszem hogy piacképtelen.meg itt magas volt a pontszám nem? Melyik suliba végeztél?
2012. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!