Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a hirdetésben csak önéletra...

Ha a hirdetésben csak önéletrajzot kérnek, de motivációs levelet nem, akkor ne is küldjek? Azért nem emelik ki, mert úgysem akarják elolvasni, vagy aki nem küld, annak a CV-jét sem nézik már meg? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Találkoztam olyan hirdetéssel, ahol kiemelik, h kell mot. levél, van ahol csak CV kell, van ahol a fizetési igény vagy kezdési időpont megjelölése.. stb.


Ha nem emelik ki a mot. levelet, akkor azt azért teszik, mert:

- úgysem fogják elolvasni, hanem CV alapján szelektálnak első körben?

- vagy azért, mert ez is egy próba, h lássák, h mennyire motivált a jelentkező?


Azért teszem fel a kérdést, mert rengeteg időm elmegy egy jó, hirdetésre szabott mot. levél megfogalmazására. Általános sablonleveleket küldeni pedig sztem falra hányt borsó, ott fog kinőni a HR-es szakálla, ha mind a 3OO-at elolvassa.


gazdasági diplomát és 1-3 éves tapasztalatot igénylő állás betöltéséről lenne szó.


köszönöm!



2014. okt. 18. 08:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindig érdemes küldeni, akkor is ha nem kérik. Cv alapján szelektálnak, de ha van egt jó motivációs leveled, az jó pont.
2014. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Kizártnak tartom, hogy ez egy "próba" legyen. Ez egy plusz, ők nem kérték, de kaptak, jobban megismernek előle, előnyt tudsz belőle kovácsolni. Mellesleg úgy elküldeni egy önéletrajzot, hogy Tisztelt xy, csatolva küldöm az önletrajzom xy pozícióra, Tisztelettel..." az gáz. Szerintem.
2014. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!