Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhetnek ekkora összeg...

Kötelezhetnek ekkora összeg megfizetésére?

Figyelt kérdés
Majd egy éve kezdtem dolgozni pályakezdőként a mostani munkahelyemen. A munkaszerződésemben az áll, hogy ha bizonyos általam okozott, a cég számára előnytelen feltétel közül valamelyik teljesül, akkor 20 millió Ft-ot kell megfizetnem a munkáltatóm felé. Akkor is tudtam, és most is tudom, hogy ezen feltételek egyike sem fog teljesülni, és nyilvánvalóan eddig sem teljesült, de azért az érdekelne, hogy az akkora összeg megfizetésére való kötelezés egyáltalán törvényes-e, annak ellenére, hogy a szerződést mindkét fél aláírta.

2014. okt. 21. 19:50
 1/2 anonim válasza:
0%
Nem törvényes. Ne ird alá azért.
2014. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha fennáll az "aránytalanság" vélelme, akkor egy munkaügyi per során nyert ügyed is lehet.

Én személy szerint "kicsit" túlzónak tartom, de nem látok a dolgaid mélyére, ezért érdemben megítélni sem tudom, hogy tényleg sok vagy sem.

2014. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!