Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiléphetek úgy diákszövetkezet...

Kiléphetek úgy diákszövetkezetből, hogy volt minuszom? Vagy vállalhatok másiknál munkát úgy, hogy nem vagyok tag?

Figyelt kérdés

A melo-diáknál dolgoztam még tavaly, de egy (100%-ig biztis, hogy) félreszámolás miatt tavaly novemberben a kasszám ahol dolgoztam 20 ezer forint minuszban volt. Minden kiír a gép, hogy mennyit kell visszaadni, még a h_lye is tudja, én biztosan nem hibáztam. Viszont mint utána kiderült, a tesco kifizettette a melo-diákkal ezt a pénzt. Azóta szóltam is a közvetítőmnek, hogy én ezt nem hiszem el, nem értek vele egyet, úgyhogy több munkát nem akarok vállalni. Aztmondta, hogy jó.

Viszont most, hogy ki akarnék lépni, vissza fogják ezt fizettetni velem? Nem is merek náluk másik munkát sem vállalni azóta, mert nem akarok hónapokig ingyen dolgozni...

Vagy máshol dolgozhatok úgy, hogy nem vagyok tag?


2014. okt. 23. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Több szövetkezetnek is tagja lehetsz, semmit nem befolyásol, ha ebből most nem lépsz ki.

Nyilván behajthatják rajtad, ha még emlékeznek rá. Érdemes lenne az ilyeneknek még ott helyben utána járni, nem utólag a szövetkezetnek mondani, hogy ezzel nem értesz egyet.

2014. okt. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor rögtön mondtam hogy nem értek egyet vele, ës én biztosan nem hibáztam.
2014. okt. 24. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz egyszerre több iskolaszövetkezetnél is tag, de ha az akkori fizetésedből nem kezdték el törleszteni a 20ezret, akkor utólag már nem is fogják.
2014. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért arra nem vennék mérget, hogy utólag már nem kell kifizetni. Itt egy konkrét kárról van szó, amiről készült - gondolom - jegyzőkönyv is. Bármikor mondhatják, hogy fizesd ki. Persze elképzelhető, hogy elfelejtik, nem foglalkoznak vele. De én nem erőltetném a kilépést, ha nem muszáj, addig sem kerülsz a látókörükbe. Munkát meg vállalhatsz más szövetkezeten keresztül.


Amúgy egy ilyen esetet elég nehéz egy ilyen esetben igazságot tenni. Ha ott van az aláírásod a nyitó rovancson, akkor igazából rajtad már nem múlik semmi, ha meggebedsz sem. Hiszen pofon egyszerű a dolog: rovancs [műszak végén] - rovancs [műszak elején] = bevétel. A bevétel elméleti adataiban nem lehet hiba, hiszen a gép nem tévedhet. A gyakorlatban lehet, az a kasszás hibája, az ugye a hiány. A záró rovancs lehet rossz, de akkor azt újra lehet számolni rögtön. A nyitó rovancs is lehet rossz, de azzal utólag már semmit nem tudsz tenni. Ezért kell arra a legjobban figyelni.

Nekem is volt ilyenem, volt egy áruház, ahol nem álltak a helyzet magaslatán, és rendszeresen rosszul számolták le a kasszákat. Ráadásul a nyitót csak odadugták az orrom alá, hogy nesze, írd alá. Persze ilyenkor senki nem mondta, hogy "de én most leszámolom", hiszen mindenki kerülte a feszültséget (időhúzás, tudálékosnak tűnés), pedig így lett volna a tiszta. (Viszont általában az adott kasszában aznap még nem dolgozott senki, ami egy kicsit egyszerűsíti a dolgot.)

Kétszer is lett így hiányom, egyszer kereken 10 ezer forint, másodszor 2 ezer valahányszáz. Mindkétszer írunk jegyzőkönyvet, de mondták, hogy majd a főpénztárt utánanéz. Hiszen valahol lennie kell a pénznek, és az ott dolgozóknak nem érdeke, hogy feleslegesen lehúzzanak (kivéve, ha ők csinálták a hiányt, de ez meg marha ritka). Nekem mindkétszer sikerült kihozni, hogy igazából nem volt hiányom, szóval sosem kellett fizetnem. Persze ehhez is szerencse kell, mert ha dolgoztak előtted a kasszában, akkor annak valójában is lehetett hiánya, és ha rossz volt a nyitó, az már a te hiányod lesz... Másrészt meg ugye van a "leszarom" stílus, hogy minek nézzünk utána, aláírta a jegyzőkönyvet, sima az ügy, nekem ne csináljanak plusz munkát.

2014. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!