Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatónak mihez van joga?...

Munkáltatónak mihez van joga? És a munkavállalónak? Egyik legnagyobb állami cég mindent megtehet a munkavállalójával? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Fel akartak nekem mondani veszelyeztetett terhesen, idén májusban. Erről sms-ben értesítettek engem, amiben leírták, hogy többet ne menjek vissza a munkahelyemre. Sajnos elveteltem, de aztan vissamentem dolgozni. Azota folyamatosan piszkalnak, bele kotnek a munkamba. Ki akarnak rugni, errol negyszemkozt ismet tajekoztattak.

Kerdesem: - azzal, hogy majusban terhesen ki akartak rugni, es van rola bizonyitekom, mehetek visszamenolegesen birosagra- ha odaig fajul a dolog?



2014. okt. 29. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Ami biztos, az az, hogy érdemes lenne felkeresned egy munkajoggal foglalkozó ügyvédet, a munkaadódnak érdekes ötletei vannak. Miért akarnak kirúgni? Mert terhes voltál?
2014. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az első válaszolót. Keress fel egy munkaügyekre specializálódott jogászt ezzel.

Bár szerintem sokra nem fogsz menni vele, tudod, ha valaki ki akar rúgni, akkor ki is fog. Nem emiatt... találni fog majd mást, amivel megindokolhatja. Először közös megegyezéssel fognak próbálkozni, és nyomatékosan rá próbálnak beszélni, hogy neked bizony jobb lenne, ha beleegyeznél. Ha nem teszed, minden egyes lépésedet lesni fogják, és ha csak egy valamibe bele tudnak kötni, akkor már rendkívüli felmondással felmondanak neked. Ha így sem tudnak, akkor rendes felmondással, tudniillik a munkáltatónak is joga van a munkaviszonyt egyoldalúan megszüntetni.


Abban az SMS-ben mit hoztak fel indokként?

Ha szabad tudni, akár privátban is megírhatnád, hogy melyik állami cégről van szó?

2014. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!