Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kell tőzsdézni?

Hogy kell tőzsdézni?

Figyelt kérdés

Kipróbálnám magam. Kezdőtőkét amit erre a célra szánnék, az 50 ezer forint. Viszont még nem tőzsdéztem, nem tudom, hogy működik a folyamat.


Valaki eltudná nekem mondani?


Regisztrálni kell valahova? Valamilyen programon keresztül működik? Kell fizetni havidíjat?


Jó és rossz tapasztalatok?


Gondolom úgy működik, hogy figyelem az árfolyamot, és mikor már tudok viszonyítani és alacsonynak ítélem meg akkor megveszem az X részvényt, várok amíg kell, és mikor emelkedik akkor eladom. Nem?


De ezt kiveszi meg? Olyan van, hogy elakarom adni a részvényeim de nem veszi meg senki? Nem tudom, hogy kell elképzelni.



Előre is köszi


2014. okt. 30. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem bántani akarlak, inkább segíteni: ha ennyire nem tudsz róla semmit és még utána sem nézel, csak durr bele el akarnád kezdeni, akkor hacsak nem érdekel mi történik az 50ezer forintoddal, inkább fordítsd valami másra, mert így kb. felgyújtod, olyan lesz, mint a rulett. Teljesen véletlenszerű lesz, hogy profittal zársz-e és kicsit hosszabb távon tuti bukó.

Szóval előbb legalább olvasgass róla egy kicsit (inkább sokat), nyiss valahol egy demo-számlát és próbáld ki poénból.

2014. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem veszem bántásnak.

Napokban elkezdtem utána olvasni, de semmi konkrétummal nem találkoztam, ezért is tettem fel ide a kérdéseim, bízva abban, hogy valaki tud érdemben válaszolni nekem.


Igen, teljesen kezdő vagyok és a szakmám pedig logisztika, szállítmányozás aminek szintén semmi köze az egészhez.

De képes vagyok mindent megtanulni, viszont nem vagyok hajlandó százezreket fizetni egy " tőzsde tanfolyamra "


Kérlek a kérdéseimre válaszolj.

2014. okt. 30. 08:25
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Mindent nem tudsz, megtanulni, legfeljebb bármit ;-)


Kövesd a "királyok útját". Válassz ki egy nem tegnap létrejött cég részvényét. Várd meg míg az árfolyama a felére esik, majd fektesd bele a pénzed felét. Ha megint a felére esik (így már a 25%-ra) akkor a másik felét. Aztán várjál, és add el nyereségesen.

2014. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog interneten keresztül zajlik. Nyitsz egy számlát egy brókernél, oda befizeted az 50 ezer forintodat. Aztán ők adnak egy programot vagy egy netes oldalt, ahol tudsz kereskedni, vagyis venni, eladni.


Attól nem kell félned, hogy ha el akarsz adni, akkor nem fogja megvenni senki, legalábbis akkor nem, ha elég ismert papírokkal kereskedsz. A részvény árfolyama pont az az ár, amin abban a pillanatban el lehet adni vagy meg lehet venni. Persze a két ár közt mindig van némi különbség, de ezt pontosan látni fogod a programban. A másik oldalon ugyanolyan emberek ülnek, mint te, nagyon sokan, ezért lehet a tőzsdén könnyen kereskedni.


Viszont ennyi ismerettel tényleg eszedbe ne jusson élesben kipróbálni. Általában minden bróker ad lehetőséget arra, hogy játékpénzzel kipróbáld a dolgot. Ha az már hosszú ideje jól megy (ami szinte kizárt), akkor próbálkozhatsz élesben is. Itt fontos a hosszú idő. Ha csinálsz egymás után 3-4 nyereséges üzletet, az egyáltalán nem garantálja, hogy a következő néhányon nem buksz el mindent.


És ne keverd össze a rendes tőzsdét és a rendes tőzsdei brókereket a forex brókerekkel, akiknek a hirdetéseivel lépten-nyomon találkozol. Ezeknél általában főleg devizákkal és nyersanyagokkal tudsz kereskedni, és még arról lehet megismerni őket, hogy nagyon kis letétet követelnek meg (100, 20 vagy akár 5 dollárt), és óriási tőkeáttétet kínálnak (100-500-szorosat). Ilyenkor nem más emberek állnak a vonal másik végén, hanem ezek a brókerek. Ők pedig olyan gyorsan kiforgatnak a pénzedből, ahogy a képükre fér.

2014. okt. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És nincs havidíj meg ilyesmi, hanem jutalék van, vagyis minden eladott vagy megvett 100 részvény után fizetsz a brókernek 1-2 dollárt.


Ahol nem ilyen a jutalékrendszer, hanem mondjuk rögzített különbség van az eladási és vételár között, ott valószínűleg Forex brókerrel van dolgod.

2014. okt. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
hihetetlenül buta vagy és ostoba. írd be a kbaszott google be a kérdéseidet és kijön 500ezer válasz. és képzeld el a legnagyobb tőzsdeguruk se használtak ilyen szar oldalakat ahol más amatőrök mondanak baromságokat. Vagy komolyan veszed vagy inkább hagyd a fenébe
2014. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó. Te roppant értelmes ember vagy. Ez az oldal azért jött létre, hogy az emberek körbe érdeklődjenek stb...


Inkább nem írom le mit gondolok rólad mert kitiltanának.

Menj, és játsz inkább a super márióval te ostoba!

2015. jan. 20. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!