Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónap felmondási idő mennyir...

3 hónap felmondási idő mennyire ijesztő :-/?

Figyelt kérdés

Sajnos 3 hónap a felmondási időm és nem biztos, hogy le tudok belőle faragni...de már nagyon mehetnékem van :-((...


Ez elvileg engem "véd", de igazából akadályoz abban hogy új munkát találjak.


Már azon gondolkodom, hogy felmondok, hogy ez ne legyen akadályozó tényező...


Volt valaki hasonló cipőben?

Mit tennétek?


Vagy aki HR-es az mit gondol erről? Ijesztő a 3 hónap, senkinek sincs kedve egy dolgozóra várni...

Ugye?

Köszi!



2014. okt. 30. 10:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval gyakorlatilag azt nem tudom, mennyire kamikaze akció ha felmondok korábban, minthogy állásom lenne :-/.
2014. okt. 30. 10:55
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
A felenek a ledolgozasara kotelezhetnek, tobbre nem. Egy allasinterjun ezt siman el lehet mondani, ha tenyleg kellesz a cegnek, elfogadjak hogy legkorabban masfel honap mulva tudsz kezdeni.
2014. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak a FELÉRE vagyo kkötelezhető?

Csak másfél hónap?


Nem kötelezhetnek az egész letöltésére?

Istenem az milyen szuper lenne!!!

2014. okt. 30. 10:59
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát beszéltem a HR-essel (haverom), a főnökön múlik, hogy elenged-e korábban.


Ha nem, akkor 3 hónap :-(...és puhatolóztam és ő azt mondta kizárt, hogy elengedjen korábban.

2014. okt. 30. 11:32
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha te mondasz fel, akkor simán kérhetik, hogy az egészet töltsd le. Ha ők rúgnak ki, akkor van ez a félidős módszer, hogy maradjon időd állást keresni a második felében.
2014. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát ez az...bárcsak ők akarnának kirúgni :-D.

De ők az életbe ki nem rúgnak...


Köszi :-/!!!

2014. okt. 30. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valtoztak a szabalyok iden januar 1-tol, 30 nap a felmondasi ido, ha a munkavallalo mond fel:


[link]

2014. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a linket.


Ami megdöbbent, hogy:

1. Akkor is jár nekem végkielégítés, ha én mondok fel? Ilyenről még sosem hallottam. Azt hittem ez csak akkor jár, ha ők dobnak ki.


2. Hogy annak ellenére, hogy a szerződésemben bármi is van (3 hónap felmondás), nekem mégis 1 hónap a felmondásom...


Ez tök komoly? Olyan hihetetlennek tűnik...


6 éve dolgozom itt egyébként...vagyis majd 6 éve.

2014. okt. 30. 16:03
 9/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem tudom az mit takar, hogy ha AZONNALI HATÁLLYAL ÉS JOGSZERŰEN.


Engem nem bántott a munkáltatóm, csak tovább akarok állni :-/...ilyenkor is jár nekem végkielégítés??Én örülnék neki, de ez hót fura...

2014. okt. 30. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha neked 3 hónap van a szerződésedben, akkor annyi. Az Mt. szerint akár 6 hónapban is megállapodhattok. Az 1 hónap csak akkor érvényes, ha nincs felmondási időről szó a szerződésben.

Végkielégítést nem kaphatsz, ha te mondasz fel. A munkavégzés vagy a felmondási idő alól sem kötelesek felmenteni, persze megtehetik, ha épp úgy akarják.

Ha ennyire aggaszt a dolog, miért halogatod a felmondást? Már rég meg kellett volna tenned, hogy elinduljon a 3 hónap. Így sosem fog letelni.

2014. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!