Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha írással szeretnék foglalkoz...

Ha írással szeretnék foglalkozni, hol kezdjem? Fogalmam sincsen. Arra gondoltam, hogy elküldöm pár kiadónak, amit eddig írtam. Szerintetek nem hülyeség?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm,ha valaki ír!
2014. okt. 30. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb kiadó azt fogja válaszolni (ha válaszol), hogy ha kifizeted, akkor kiadják, vagy közreműködnek a kiadásban. Legkevesebb 300 ezer forint, amit költened kell rá. Nagyon jó esetben a végén visszajön a pénzed.
2014. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú... ,aham ,ezt nem is tudtam.:/ Köszi azért,hogy írtál.Akkor szerinted,hogy kezdjek hozzá?
2014. okt. 30. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel ebbe a rovatba írtad a kérdést, mást nem tudok válaszolni, minthogy kemény munka megélni belőle.

Szépirodalmi műveket írsz, s írnál?

Az a baj, hogy ma nagyon-nagyon jónak kell lennie az írásnak ahhoz, hogy a kiadó meglássa benne az üzletet, s hogy megvegye a kadás jogát, fizessen érte. Az előfordulhat, hogy beszáll anyagilag, ha van remény a megtérülésre.

Magánkiadásban megjelenthető olyan könyv is, amelyben egy árva betű sincs. Vagy csupa hülyeség. Munkám során mindkettővel találkoztam már. :-(

Újságírással lehet pénzt keresni. Hogy mennyit, sok tényezőtől függ. De be kell dolgozni magad a szerkesztőségbe. S nem szabad visszarettenni az elutasítástól. Volt olyan iskolatársam, aki évekig járt egy országos magazin kiadójába, mire egy fotóját lehozták. Újabb évek teltek el, mire fel is vették.

Írj, ha örömöd telik benne. Mutasd meg másoknak is, ha jónak ítéled meg.

De ha csak a pénz érdekel, akkor egy új "Harry Pottert" kell írnod, vagy SZJG-t legalább.

2014. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy nem írtam még eddig.

Ismét köszi,hogy írtál.

Hát...az az igazság,hogy nem igazán szépirodalmi művekről lenne szó,hanem mindenféléről,pl.pszichológai témájú írásokról. Szóval,nincsen kifejezetten egy műfaja annak,amiben írok. Igen,sajnos a pénz is sokat számítana nekem.:/ Az újságírás is érdekelne ,csak annak sem tudom,hogy hogyan kezjek neki.Nekem is tanácsolták már,hogy járjak a szerkesztőségek nyakára ,de ezt hogyan csináljam pontosan?:) Úgy értem,hogy csak úgy menjek be az utcáról és mit mondjak? Bocsi a hülye kérdésekért,csak tényleg nagyon tanácstalan vagyok...


Előre is köszönöm,ha írsz!

2014. nov. 2. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!