Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idén végeztem egyetemet, de...

Idén végeztem egyetemet, de sose volt bejelentett munkám. Jár nekem valami segély, ill elengedik pár hónapig még a TB-met?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a Nemzeti Közszolgálati egyetemen "biztonságtechnikusként". Beszélek Angolul Németül és Lengyelül! Tulajdonképpen sehova sem kellek (Budapest) max 90.000-ért. De ennyiért nem fogok elmenni heti 6 napot 12 órában megszakadni a diplomával. Inkább addig is keresek munkát, kapcsolatokat keresek és építek a jo állás érdekében. Persze ez idő alatt szeretnék valami segélyhez folyamodni, vagy legalább még 2-3 hónapig a TB-m befizetésének a mellőzését kérni "segélyként". Lehetséges ez?

#egyetem #állás #munka #munkanélküli #főiskola #állástalanság #diplomás munkanélküli #Frisdiplomás #Végzős munkanélküli #Értelmiségi munkanélküli
2014. okt. 30. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
én a helyedben elmennék a mekibe vagy valami call centerbe, azok még többet is fizetnek ennél talán, és közben kereshetsz nyugodtan rendes állást.
2014. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

nem lehetne a dolgot megfordítani?

Hogy diplomásként ne a segélyen járjon az eszed?

Esetleg elvállalni ideiglenesen a rosszabbul fizető munkát is (azzal is TÖBB jövedelmed lesz, mint a huszonezres segéllyel...), tapasztalatot szerzel, nem lesz egy nagy űr az önéletrajzodban, lesz egészségbiztosításod.


A szabadnapjaidon pedig gőzerővel keresel új állást, jobbat stb.


Nem értem, hogy egy diplomás fiatal miért nem ezt az utat választja.


Esetleg néhány hónapra elmehetsz egy neked tetsző, a szakmádba vágó ismert céghez dolgozni GYAKORNOKKÉNT- igen, ez nem fog fizetni vagy csak minimálisan- de bedolgozhatod magad, adhatnak nagyon jó referenciát, amivel elérhető közelségbe kerül egy normális, hosszútávú munka is.


Az egyetem utolsó évében egyébként nem voltál valamilyen gyakorlaton, szakmai munkán? Nem végeztél valamilyen kutatást? Nem választottál egy neves cégnél dolgozó külső konzulenst? Nem jártál szakmai rendezvényekre, börzékre, konferenciákra? Nem gondoltál arra, hogy mi lesz, ha végzel?


...tényleg nem értem egyébként.


A kérdésedre: ha mindenképpen segélyesként akarod kezdeni a felnőtt életedet, akkor

- regisztrálsz munkanélküliként a munkaügyi központban

- a települési önkormányzatod szociális osztályán/irodáján kéred a tb-d fizetését méltányosságból


Ez pár hónapra megoldja (?) a gondodat- aztán mi lesz?


És igen- elég sokan "szakadnak meg heti 6 napon nettó 90 eFt-ért"- még ha ez neked rangon aluli és degradáló is. Pályakezdő vagy könyörgöm, 0 tapasztalattal- valahol el kell kezdeni!


Nagyon elszomorít ez a felfogás.


Minden jót.

2014. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Én megértem, hogy elkeserítő, hogy valaki a diplomájával csak szarul fizető állást találjon, de ez tényleg nem jelenti azt, hogy akkor addig, amíg nem találsz jobbat, addig ne kéne elvállalni valami munkát legalább. Gondolom nem törne le a kezed attól, ha véletlenül dolgoznál, még akkor se, ha rosszul fizetnek, ugye? Kettes elég jól összefoglalta a témát, a saját karrieredért neked is kell tenned, és a diploma megszerzése, a nyelvtudás az csak pár kezdő lépés.
2014. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Nem építesz így semmilyen kapcsolatot, de ha beszéls nyelveket, könyörgöm, minke vagy még otthon, ráadásul olyan diplomával, ami simán használható szinte bármelyik országban? Ha mindenképpen kell a csumpi meló, azt legalább ne otthon vállald, mert a netelőfizetésedre sem elég (plusz-minusz mutyi- és netadó, ahogy hallom otthonról, a patkányországból).


Azonnal húzzál el onnan, mert nincs jövő, és nem is lesz. Neked sem.

2014. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a a Tisztelt Válaszolók hozzászólásait.

Diploma előtt 1 év Vidámpark biztonsági. Majd egy biztonsági cég (nem szeretném a nevét nyilvánosság elé tárni, már megszűnt) ott 2 év őr amiből fél év diszpécser. Majd egyetemi évek alatt 1,5 év Szépművészeti Múzeum fegyveres biztonsági őrség, plusz a nyári gyakorlatokat is ott végeztem! Ez mind valós. Nem szeretnék pofátlan lenni, de tulajdonképpen több referenciám van mint kellene, JÓ véleményekkel.

Nem a zsékáefet meg bölcsész/művész szakot végeztem, kicsit jobban odatettem magam munkákban-nyelvekben és szakképesítésben h 90 ropikáért letörjön a kezem. Igen is elvárom az államtól, hogy amíg munkanélküli vagyok legalább engedjék el a TB-met! (ha már a kutyaláncos Lakatos Vinettou 8 általánossal 30 évesen full leszázalékolt segélyeken élve vissza a feszít a Mercijében az adótokból) ;) Vélhetően menni fogok patkányiából, de mivel itt van az otthonom egyenlőre még minden követ megmozgatok az ügy érdekében. Köszönöm

2014. nov. 1. 03:29
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Na ha a 4-es nem volt hasznos, akkor visszavonom, helyettesítve azzal, hogy rohadj meg Agyarországon hitvány büfészakos magyar selejt.
2014. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

(egyébként hasznos volt)

Ha külföldön ilyen stílussal megélsz és elfogadnak, akkor vélhetően nekem mint büfészakos takarítónak se lesz rossz sorom.

2014. nov. 3. 00:53
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Először, miből gondolod hogy mindenki ugyanazt a stílust kapja, másodszor, van Agyarország meg van A nagybetűs-névelős külföld? Persze a legtöbb csokinyuszival akivel megengedhetem magamnak, meg is engedem fúleg ha okom van rá. Néha ok nélkül is, mert egyszerűen ilyen kedvem van. Ugyanez merőben más stílusra is igaz, de azt is csak akkor nyújtom ha okom van rá. Van ilyen is, olyan is, legfőképp pedig van, úgy általában.


Nyilván nem neked szólt személyesen egyébként, Sherlock kérdező barátom, hanem aki(k) számára 0%-ban volt hasznos a 4-es, nyilvánvaló okokból: a legtöbb alantas moralizáló féreg meg van sértődve, meg hazaárulózik, hogy az ország amnelyben születtem élhetetlen, jövőtlen, és idegesítő, azzá vált amivé ők tették, és ezért aki teheti elhúz és jól teszi.


Te is jól teszed, beszélsz idegen nyelveket, nem is egyet, nyuszitalp a biztonságtechnikai diplomáddal együtt, ami egyébként talán pont nem is büfészak, de legalábbis használható tudást is bizonyára nyújt és jelent. Remélem. Reméld te is.

2014. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
44%
#8-as, már azzal, hogy te elhúztál innen, ez egy szebb és élhetőbb ország lett. ilyen barmok tényleg nem kellenek ide. sokan ittmaradnak a nehéz körülmények ellenére is, mert képesek áldozatot hozni a hazájukért, ha mindenki fogja magát és elmegy külföldre azzal romlik a helyzet, de te menj csak.
2014. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

Talán azért gondolkodik ebben, mert manapság a diplomásoknak sem tejföl az élet vagy a munkatalálás. Egyébként az említett munkára én sem mennék el az ő helyében.


A munkanélküli helyzet bejelentését követő 1 éves fennálló időszak alatt még nem jár ellátás, szociális sem. TB-ellátást lehet kérni akkor, ha a család anyagi helyzete nem számít magasnak. Ezt az önkormányzat bírálja el. Ha elbírálják, akkor tudtommal 1 éven át fizetnék is a szociális ellátás kérvényezéséig. (Abból pedig alapból rendezve van.)

2015. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!