Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fizetnek ilyen keveset...

Miért fizetnek ilyen keveset a diákmunkáért?

Figyelt kérdés
Nem tartom igazságosnak, hogy elvárják tôlem, hogy végezzem el ugyanazt a munkát, amit egy teljes állásban dolgozó felnôtt végez (nem minimálbérért) + az ilyen állandó dolgozók nagy része nem beszél idegen nyelven,kicsit sem,tôlem/tőlünk meg elvárják, mivel a munkakörhöz feltétel, ugyanis javarészt külföldiekkel kell foglalkozni,beszélgetni, segíteni nekik. Nyelvvizsgával rendelkező 20 éves diákként nem tartom igazságosnak, hogy nettó 491 forintot keresek,de ugyebár ha az ember 20 évesen nem a szüleihez akar allandoan pénzért járni, akkor dolgozni kell. És nem is a munka a bajom. Hanem hogy ez így nincs rendben... Heti 3 napot tudok dolgozni,amivel összegyűlik havi 40-45 ezer Ft-nyi fizu,attòl függ hány òràt dolgozom,míg màs nyelvvizsgaval rendelkezô ember szerintem a duplajat keresi ugyanennyi munkàval, de minimum 800Ft-os nettó órabérben dolgozik. Vagy legalább ütné meg az 500-600 forintot.. 79 ezer ft a minimálbér itthon?! Mert tudomásom szerint nem. És állambácsi így osztonzi a diákokat, hogy dolgozzanak. Csak engem háborít fel?

2014. nov. 3. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
cca. 65.000 a nettó minimálbér. diákként közel sem vagy teljes értékű dolgozó, teljes jogos a béred.
2014. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja,a nem teljes értékű dolgozó végezzen teljes értékű munkát. Teljesen világos. Csodálkoznak az emberek, hogy a fiatalok máshol kezdenek életet " teljes értékű dolgozóként" :)
2014. nov. 3. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, feltűnt-e, de nemcsak a diákmunkát nem fizetik meg, hanem semmilyet.
2014. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

"Miért fizetnek ilyen keveset a diákmunkáért?"

- Mert van, aki megcsinálja ennyiért.

2014. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha a 491 ft-os órabérrél és heti 40 órával számolsz, az majdnem 80 ezer ft egy hónapra, ez több mint a minimálbér... Sajnos ma itthon sokan ennyi pénz visznek haza havonta.
2014. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Hogy is tanították anno a Karl Marx Közgazdaságtudományi Egyetemen?

No, hogyaszongya:

- Hát minek fizessek többet, ha a marha ennyiért is megcsinálja?

2014. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A legrosszabb diákmunkás órabérem nettó 2133 Ft volt, pedig nem vagyok informatikus. Nyilván, ha recepciózni megy az ember, akkor 500-at kap. Evvan.
2014. nov. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem recepcios vagyok,de köszi az észrevételt. Mellesleg nem kéne a recepciosokat sem lenézni, sem a mekis dolgozókat stb mert nem feltétlen azert dolgoznak ott mert nem tanultak vagy hülyék ès erre képesek. Hanem mert az van amit az orarendjukhoz stb hez tudnak igazítani. Ja ès nem fogom reklámozni melyik diakszivetkezetnel vagyok,ezáltal azt sem hogy hol dolgozom, de legyen elég annyi,hogy kb eg, idegenvezető feladatait kell ellátni. Es nem eg, varosi túrára kell gondolni hanem több meghatározott helyen kell dolgozni es segíteni, eligazítani a külföldieket, ha igénylik mesélni nekik a városról, elmondani mit erdemes megnezni ,stb.
2014. nov. 5. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!