Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » OE KGK és BGF PSZK (gazdálkodá...

OE KGK és BGF PSZK (gazdálkodási és menedzsment szak) elvégzése után munkavállalás szempontjából nagy különbség lesz?

Figyelt kérdés

Mivel önköltséges formában szeretnék továbbtanulni, ezért anyagiak terén jobban megérné az OE KGK. Azonban a BGF-en jobb a gazdasági oktatás.

A OE KGK-n a tandíj idén 170 ezer Ft volt, a BGF-en 230 ezer Ft, tehát 50 ezer Ft különbség, 7 félév alatt pedig 350 ezer Ft.

Fizetés szempontjából az OE KGK (eduline-n szerint) átlag nettó kezdőfizetése 230 ezer Ft. Persze ez nem feltétlenül tükrözi a valóságot.


[link]



2014. nov. 7. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Obudait felejtsd el. BGF ezerszer jobban meg fog terulni.
2014. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt mondanám,h a gazdment felejtsd el és pénzügy-számvitelre menj.
2014. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Felejtsd el ezt az egész baromságot és menj villamosmérnöknek!
2014. nov. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a számvitel. A gazdamennel mi a probléma? Villamosmérnöknek miért menjek? Semmi közöm hozzá, fizikám 2 évig volt az is olyan szinten, hogy a tanár a TZ-nél hagyta, hogy mindent kinézzünk a könyvből.
2014. nov. 8. 09:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a problema a gazdmennel, hogy mindenbol csak altalanos ismereteket ad, semmilyem spec dologhoz nem fogsz erteni.
2014. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A gazdmen mindenbe belemegy egy kicsit, így mikor végzel csak pislogni fogsz,hogy mihez kezdjél. Amúgy meg a BGF-en gazdmen szakon is van 3 félév kötelező számvitel.
2014. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%

Én KGK-ra jártam, ahogy végeztem lett állásom.

Kemény a matek , közgáz.. Én korrepetáltam Corvinus-os ismerősömet közgázból :D Azt mondta, hogy ők fele ilyen kemény közgázt nem tanultak... Szóval nagy tévedés, hogy gyenge lenne... A kezdő fizetésem: nettó 180ezer volt,,mostmár persze sokkal több... Mondjuk én utána elvégezem a villany kart is,,meló alatt távon....

Úgyhogy..

Ez is igazolja...a diplomás pályakövetési:


[link]


[link]


Remélem tudtam segíteni.

Mellesleg csaj vagyok.

Üdv

2015. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
Arról nem beszélve,hogy 1-2 tanárt leszámítva..nagyon jóindulatúak és felkészültek. Persze vannak salátatárgyak...de a pénzügy-számvitel pont nem az. Számvitelből PSZF-s tanárom volt...akinek a saját 800 oldalas kék könyvéből tanultunk...amit a pszf-n is használtak akkoriban...Szóval engem ez a tanár tanított, aki a könyvet írta.. Nála kettesnél jobb jegy nem volt az évfolyamon...de inkább 90% buktatási arány volt jellemző...ahogy ezt a pszf-n is csinálta egykoron. Teljesen ugyanazt tanultuk, amit a pszf-sek. Szóval kérdező, ne higgy el minden hü---séget! Ennyit a diplomák megítélt értékéről.
2015. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!