Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógus diplomával +...

Óvodapedagógus diplomával + kisgyermeknevelő OKJ-vel melyik fizetési osztályba tartozom bölcsődei dolgozóként?

Figyelt kérdés
Mindkét végzettségem megvan, 4 éve dolgozom bölcsiben, E fizetési kategóriába soroltak, de úgy tudom, hogy figyelembe kéne venniük a diplomámat is. Jól tudom?

2014. nov. 8. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

nem tudod jól. HA egy orvos dadaként lesz közalkalmazott, a dada bérét kapja.

Az, hogy neked van magasabb végzettséged, mint amit az állás betöltése követel, nem jelent semmit, a beosztásodra előírt végzettség szerint kell besorolást kapnod.

2014. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A főnököm is ezt mondja, de pl. kisgyermeknevelő szakmát már felsőfokon is lehet tanulni, vagyis főiskolai diplomát is lehet belőle szerezni. Ekkor viszont F kategóriába sorolják az illetőt.
2014. nov. 8. 23:22
 3/13 A kérdező kommentje:
a másik mondtat kimaradt: Holott az állás betöltésére az OKJ is elegendő lenne. Akkor most mi van?
2014. nov. 8. 23:23
 4/13 anonim ***** válasza:
igen, de neked nem kisgyermeknevelő, hanem óvodaped diplomád van, ami a bölcsődében nem kell.
2014. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de a rendeletben fel vannak sorolva azok a főiskolai diplomák, amiket be KELL számítaniuk ennél a munkakörnél, és az óvodapedagógus is közte van. Kíváncsi vagyok van-e hozzám hasonló végzettségű, aki megkapja az F-et.
2014. nov. 9. 10:51
 6/13 anonim ***** válasza:
jó, akkor be kell (egyébként nem, nem kell, de minek kérdezel, ha úgyis jobban tudod???)
2014. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a rendeletben ez van:

Egyetemi és főiskolai végzettséget igénylő munkakörökbe kell besorolni azt a munkakört, amelyben az intézmény alaptevékenységének megfelelő, felsőszintű képesítést igénylő szakmai feladatot kell ellátni.


Ezen belül „F” fizetési osztályba kell sorolni: a főiskolai végzettség és szakképezettség feltételéhez kötött munkakört (szociális munkás, pedagógus, gyógypedagógus, gyógytornász, óvónő stb.).


ugye az megvan, hogy a bölcsi alaptevékenysége nem az óvodás korúak ellátása???

2014. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért nem kell teljesen hülyének nézni, csak érdekel, hogy jár-e más is hasonló cipőben. Egy volt főiskolás csoporttársamnak -aki szintén bölcsiben dolgozik- kerek-perec megmondták, hogy rejtse el a diplomáját a fiók mélyére, mintha nem is volna! Mert ugye kötelesek lennének neki megadni a több bért. (Ezt ő mondta, nem én találtam ki)

Köszönöm a válaszodat, de azért máséra is kíváncsi lennék.

2014. nov. 9. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:
A munkakör betöltéséhez nem szükséges diploma.. max fsz képzés de azt is csak E-be sorolják.... ergo nem kapsz több fizut menj oviba és ott megkapod...
2015. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Bölcsődében dolgozol, ennyi erővel lehetne jogász diplomád is, de ha nem a konkrét szakmát (csecsemő és kisgyermeknevelő) végezted nincs miről beszélni. Dugd el a diplomád vagy próbálj elhelyezkedni a szakmádban.
2015. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!